"Jazda" po wygraną w Paryżu trwa - Iga w półfinale Roland Garros

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2022 17:01
W ćwierćfinale w Paryżu Iga Świątek wygrała w dwóch setach z Amerykanką Jessicą Pegulą.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: Darek Matyja

Iga Świątek awansowała do półfinału wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach imienia Rolanda Garrosa. Polka wygrałą w dwóch setach 6:3, 6:2 z Amerykanką Jessicą Pegulą.
Pierwszy set tego meczu był bardzo zacięty do stanu 3:3 i wtedy sędzia popełnił błąd... po prostu nie zauważył, że Iga nie dobiegła do piłki i zdołała ją odbić dopiero po drugim koźle... wygrała punkt, gema, a potem kolejne dwa gemy i zakończyła tę partię wygraną 6:3.
Drugi set - choć też pięknych wymian w nim nie brakowało - zakończył się wygraną naszej tenisistki 6:2
Tak więc - jak to mówi Iga - "jazda" trwa... a dzisiejsze zwycięstwo było już 33. z rzędu i niech ta seria meczów bez porażki będzie jak najdłuższa..
Była to także pierwsza wygrana Świątek jako 21-latki, bo wczoraj obchodziła urodziny.
Rywalką Igi w walce o finał będzie Rosjanka Daria Kasatkina, która dziś wygrała w ćwierćfinale ze swoją rodaczką Weroniką Kudarmietową.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Bardzo szybki bieg Natalii Kaczmarek w Ostrawie... do złamania granicy 50 sekund na 400 metrów zostało już naprawdę niewiele.

"Dziwne" decyzje sędziów pozbawiły Piotra Kudłaszyka szans walki o srebro.