Pierwszy wygrany wyścig F1 w karierze Sainza

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2022 18:00
Dramatyczny wyścig Formuły 1 o Grand Prix Wielkiej Brytanii.
Carlos Sainz w bolidzie Ferrari
Carlos Sainz w bolidzie FerrariFoto: PAP/EPA / Christian Bruna

Carlos Sainz z ekipy Ferrari po raz pierwszy w karierze wygrał wyścig Formuły 1. Hiszpański kierowca w wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii pokonał Meksykanina Sergio Pereza (Red Bull) oraz Brytyjczyka Lewisa Hamiltona (Mercedes).
Broniący tytułu Holender Max Verstappen (Red Bull) był na mecie siódmy i wciąż prowadzi w klasyfikacji generalnej.

Już na początku wyścigu doszło do karambolu i rywalizację przerwan na kilkadziesiąt minut, gdyż kraksa z udziałem Chińczyka Zhou Guanyu (Alfa Romeo), reprezentant Tajlandii Alexa Albona (Williams) oraz Brytyjczyka George'a Russella (Mercedes) wyglądała bardzo groźnie. Ostatecznie kierowcom nic groźnego się nie stało.

***

W meczu decydującym o złocie nasze zawodniczki pokonały w półfinale turnieju w Krakowie zespół Szkocji 14:0.

Po drodze do finału Maks Kaśnikowski ograł m.in. Jerzego Janowicza.