Emocje w Pucharze Polski, Lewandowski z czerwoną kartką

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2022 08:01
Poranny przegląd sportowy - 9 listopada 2022.
Piłka nożna - Puchar Polski
Piłka nożna - Puchar PolskiFoto: shutterstock

Nie brakowało emocji we wtorkowych meczach 1/8 piłkarskiego Pucharu Polski. Były i dogrywki i karne oraz... niespodzianki.
Największą sprawili piłkarze drugoligowego KKS Kalisz, którzy wygrali po karnych z Górnikiem Zabrze.
Do ćwierćfinału awansowała też Legia Warszawa. Stołeczny zespół pokonał w Gdańsku tamtejszą Lechię także po rzutach karnych.
Z awansu cieszą się także piłkarze Górnika Łęczna. Pierwszoligowiec pokonał po dogrywce ekstraklasowego Piasta Gliwice 1:0.

Robert Lewandowski nie dokończył ligowego meczu z Osasauną, wygranego przez Barceloną 2:1. Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski już w pierwszej połowie musiał opuścić boisko... po otrzymaniu czerwonej kartki. Poprzedni raz Lewandowski zobaczył czerwoną kartkę w 2013 roku gdy grał jeszcze w Borussii Dortmund. Podobna sytuacja zdarzyła mu się jeszcze wcześniej jeszcze tylko raz - w 2007, kiedy grał w Zniczu Pruszków.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Barcelona zagra z Manchesterem United w Lidze Europy. Bayern - PSG i Liverpool - Real w Lidze Mistrzów.

Poranny przegląd sportowy - 8 listopada 2022.

Popołudniowy przegląd sportowy - 8 listopada 2022.