Ostatnia aktualizacja: 17.12.2022 13:00
Trzy miejsca na podium reprezentantów Polski w PŚ w short tracku w Ałmatach.
Natalia Maliszewska
Natalia Maliszewska Foto: Paweł Skraba

Diane Sellier zwyciężył w finale na 500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w Ałmatach w Kazachstanie. Na tym samym dystansie Natalia Maliszewska zajęła drugie miejsce, a sztafeta mieszana w składzie Kamila Stormowska, Michał Niewiński, Gabriela Stormowska i Diane Sellier - po raz pierwszy w historii startując w finale - była trzecia.

21-letni Sellier został pierwszym polskim zawodnikiem short tracku , który wygrał zawody Pucharu Świata. Wśród kobiet zwycięstwa pucharowe na swoim koncie ma już Natalia Mailszewska.

To największy sukces w dotychczasowej karierze Selliera.

Maliszewska, która jest mocno przeziębiona, przegrała finałowy wyścig z Holenderką
Suzanne Schulting. Polka umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ w tej konkurencji.

***

Kapitalny finisz w katowickim turnieju pozwolił polskiemu szachiście obronić tytuł wicemistrza Europy w blitzu.

Sportowe podsumowanie dnia - 16 grudnia 2022.