Już 11 medali Polaków w EYOF

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023 19:11
We wtorek nasi młodzi sportowcy wywalczyli 4 medale, m.in. srebro w biathlonowym sprincie zdobył Kuba Potoniec.
  • Kuba Potoniec po srebrze EYOF w sprincie biathlonowym
Kuba Potoniec
Kuba PotoniecFoto: PZBiathlnu

Za nami już trzeci dzień walki o medale Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy - EYOF (European Olympic Youth Festival).
We wtorek nasi młodzi sportowcy do lat 18-tu wywalczyli we Włoszech 4 medale i w sumie mają ich już 11: złoty i po 5 srebrnych i brązowych.
We wtorek Hanna Mazur była druga w short tracku w wyścigu na 1000 metrów (to już czwart medal Hani w tych zawodach. na tym samym dystansie trzecie miejsce zajęła Kornelia Woźniak, a nasza sztafeta mieszana w short tracku była druga, startując w składzie: Hanna Mazur, Kornelia Woźniak, Krzysztof Mądry i Dominik Palenceusz.
Także srebro, tyle że w biathlonowym sprincie wywalczył Jakub Potoniec.

Posłuchajcie co powiedział po swoim starcie.

Rywalizacja w EYOF potrwa do 28 stycznia.

***

We Włoszech trwa Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy. W poniedziałek dwóch polskich skoczków i dwoje łyżwiarzy w short tracku zdobyło medale.

Poranny przegląd sportowy - 24 stycznia 2023.

Prezes PZPN Cezary Kulesza przedstawił nowego selekcjonera polskiej kadry.