Dwa brązowe medale polskich lekkoatletek

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2023 22:05
Anna Kiełbasińska trzecia na 400 metrów, podobnie jak Sofia Ennaoui w biegu na 1500 metrów podczas HME w Stambule.
Anna Kiełbasińska
Anna KiełbasińskaFoto: PAP/Adam Warżawa

Po srebrnym piątku, kiedy tytuły halowych wicemistrzyń Europy w Stambule wywalczyły Adrianna Sułek w pięcioboju lekkoatletycznym i Ewa Swoboda w biegu na 60 metrów, przyszła brązowa sobota.
A to za sprawą dwóch kolejnych naszycj lekkoatletek.
W biegu na 1500 metrów trzecia była Sofia Ennaoui, a w bieg na 400 metrów na tej samej pozycji zakończyła Anna Kiełbasińska.

Do tej pory Polacy w Stambule wywalczyli więc 4 medale - po dwa srebra i brązy - wszystkie wywalczyły nasze... lekkoatletki.

O honor męskiej części naszej reprezentacji dzielnie walczył Dominik Kopeć, który przegrał brąz zaledwie o jedną tysięczną sekundy kończąc sprint na 60 metrów na czwartej pozycji.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

***

Sułek w Stambule była druga w pięcioboju lekkoatletycznym, a Swoboda druga w biegu na 60 metrów.

Sportowy weekend - 4 marca 2023.

Polacy zajęli czwarte miejsce w drużynowym konkursie skoków mistrzostw świata w Planicy.