Raków znów wygrywa w piłkarskiej ekstraklasie

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2023 12:05
Wicemistrzowie Polski pokonali u siebie Cracovię 4:1.
Marek Papszun
Marek Papszun Foto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Raków Częstochowa wygrał na własnym stadionie z Cracovią 4:1 w meczu 25. kolejki. Dla prowadzących w tabeli częstochowian, to już piąte zwycięstwo z rzędu.
Początek meczu niespodziewanie należał jednak do drużyny z Krakowa. W 16. minucie pierwszą bramkę zdobył - Michał Rakoczy. Jak się później okazało, była to ostatnia bramka Cracovii w tym spotkaniu. W 38. minucie stan meczu na 1:1 wyrównał Vladislavs Gutkovskis. W drugiej połowie, zespół z Częstochowy całkowicie dominował na boisku strzelając trzy kolejne gole.
Prowadzący w tabeli Raków ma dziewięć punktów przewagi nad drugą Legią Warszawa, trzeci jest Lech Poznań.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Darek Fiuk

Sportowy weekend -  5 marca 2023.

Częstochowianie wygrali kolejny mecz ligowy - tym razem 4:1 ze Śląskiem Wrocław.

Mistrz Polski awansował do ćwierćfinału po wyeliminowaniu szwedzkiego - Djurgardens.