Ostatnia aktualizacja: 07.05.2023 15:11
Holenderka Annemiek van Vleuten wygrała kolarski wyścig Vuelta a Espana.
Katarzyna Niewiadoma
Katarzyna NiewiadomaFoto: Darek Matyja

Ostatni, siódmy etap kobiece hiszpańskiej Vuelty zakończył się zwycięstwem Holenderki Demi Vollering, która w klasyfikacji generalnej wyścigu ostatecznie zajęła drugie miejsce, przegrywając o 9 sekund z trzecią na niedzielnym etapie Holenderka Annemiek van Vleuten.
Najlepsza z Polek startujących w tym wyścigu Katarzyna Niewiadoma dziś była 17. i spadła w klasyfikacji generalnej na 10. miejsce.

Pozostałe Polki, które ukończy ły wyścig daleko: Agnieszka Skalniak-Sójka - 55., Karolina Kumięga - 100., Agata Flis - 126.

***

Aniołkowski wygrywa etap w Grecji i kończy wyścig na trzecim miejscu, Włodarczyk trzecia we Francji, Niewiadoma siódma po sześciu etapach Vuelty.

W finale turnieju w Madrycie Iga Świątek po trzysetowym meczu przegrała z Białorusinką Aryną Sabalenką.

Aleksandra Mirosław wygrała zawody Pucharu Świata w Dżakarcie, Aleksandra Kałucka zajęła trzecie miejsce.