Srebro drużyny florecistów na zakończenie mistrzostw

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2023 16:40
W młodzieżowych mistrzostwach Europy do lat 23-ech nasi szermierze wywalczyli 2 medale srebrne i 2 brązowe.
Szermierka
SzermierkaFoto: shutterstock.com/YAKOBCHUK VIACHESLAV

Z czterema medalami wrócą nasi reprezentanci z szermierczych, młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 23-ech.
Po brązowych medalach szpadzistki Alicji Klasik i szablistki Zuzanny Cieślar oraz srebrze drużyny szpadzistek, w sobotę na podium w Budapeszcie stanęła nasze drużyna florecistów.
Polacy walczący w składzie: Maciej Bem, Jan Jurkiewicz, Adam Podralski i Mateusz Kwiatkowski, po pokonaniu 45:33 Wielkiej Brytanii i wygraniu 45:40 z Węgrami, w finale przegrali z Francuzami 36:45.

Posłuchajcie co po turnieju powiedział Adam Podralski.

00:27 Adam Podralski po srebrze drużyny florecistów w MME.mp3 Adam Podralski po srebrze drużyny florecistów w MME

Blisko medali była też nasza drużyna szablistek walcząca w stolicy Węgier w składzie: Zuzanna Cieślar, Zuzanna Lenkiewicz, Daria Skonieczna oraz Małgorzata Zawodniak. Polki w ćwierćfinale wygrały 45:44 z Ukrainkami, w półfinale nie dały jednak rady Włoszkom przegrywając 42:45, a w walce o brąz Francuzkom, którym uległy 34:45.

Bez sukcesu turniej w Budapeszcie zakończyli nasi szpadziści, którzy po przegranych z Hiszpanami 38:45, Włochami 33:45, pokonali 45:37 Wielką Brytanię oraz Finlandię 45:36, kończąc turniej na 13. miejscu.

***

Szpadzistka Alicja Klasik i szablistka Zuzanna Cieślar wywalczyły brązowe medale młodzieżowych mistrzostw Europy w szermierce. Mistrzostwa potrwają do soboty.

Polki w finale młodzieżowych mistrzostw Europy w Budapeszcie przegrały dopiero w finale z Francuzkami.

Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański najlepsi w ME w słoweńskim Bled.