Ruch Chorzów wraca do piłkarskiej ekstraklasy

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2023 08:00
W najwyższej klasie rozgrywkowej chorzowianie zagrają po sześciu latach przerwy.
Stadion Klubu Sportowego Ruch Chorzów przy ulicy Cichej 6
Stadion Klubu Sportowego Ruch Chorzów przy ulicy Cichej 6Foto: print screen/ksruch.com

Piłkarze Ruchu Chorzów w przyszłym sezonie zagrają w ekstraklasie. "Niebiescy" zapewnili sobie awans do elity w ostatniej, 34. kolejce 1. ligi, pokonując GKS Tychy 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę w 63. minucie zdobył Daniel Szczepan.
Wcześniej awans do najwyższej klasy rozgrywkowej zapewnił sobie ŁKS Łódź.
Znany jest już także skład półfinałów baraży o trzecie miejsce w ekstraklasie. Trzeci w tabeli Bruk-Bet Termalica Nieciecza zagra z szóstą Stalą Rzeszów, a czwarta Wisła Kraków zmierzy się z piątą Puszczą Niepołomice.

***
Darek Fiuk

"Piłkarki Barcelony wygrały kobiecą LM - Ewa Pajor królową strzelczyń"

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2023 18:00
W finale FC Barcelona pokonała VfL Wolsburg Ewy Pajor i Katarzyny Kiedrzynek 3:2.

W ćwierćfinale Polacy przegrali z Brazylią 11:12.

Broniący tytułu płocczanie w finale wygrali z Barlinkiem Indrustią Kielce 30:25.