Ostatnia aktualizacja: 22.06.2023 19:55
Natalia Kałucka zdobyła złoto, a Aleksandra Mirosław srebro we wspinaczce sportowej na czas podczas Igrzysk Europejskich.
Natalia Kałucka
Natalia KałuckaFoto: Simon Legner

Takiego składu finałowej rywalizacji we wspinaczce sportowej na czas podczas Igrzysk Europejskim można się było spodziewać, jednak takiego rozstrzygnięcia tego finału już mniej.
W biegu finałowym Natalia Kałucka pokonała Aleksandrę Mirosław i zdobyła złoto. Czas 6 sekund i 57 setnych to rekord życiowy Natalii. Ola w finale pobiegła 6,63 sekundy - wcześniej w kwalifikacjach miła wynik 6,48 sekundy.
Medale naszych reprezentantek we wspinaczce sportowej na czas to 5. i 6. polski krążek Igrzysk Europejskich.

***

Dla pięcioboistów nowoczesnych Igrzyska Europejskie będą też okazją do wywalczenia kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Polscy siatkarze rozpoczęli kolejny turniej Ligi Narodów od pokonania Niemców w Rotterdamie.

Dwa złota i brąz to zasługa naszych reprezentantów w kajakarstwie oraz strzelectwie sportowym.