Trzecie złoto Sieradzkiego w Chengdu

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2023 16:59
Kolejne polskie medale w Chengdu - pływacy, lekkoatleci i... siatkarze. Nasi sportowcy bardzo dobrze spisują się podczas Uniwersjady w Chinach.
Kamil Sieradzki
Kamil Sieradzki Foto: AZS / Rafał Oleksiewicz.

Sobota to była kolejnym medalowym dniem dla naszych sportowców-studentów podczas Letniej Uniwersjady w Chengdu.

Najszybszy w pływaniu na 100 metrów stylem dowolnym był Kamil Sieradzki. To już jego trzeci złoty medal Uniwersjady w Chengdu - wcześniej został mistrzem na 200 dowolnym i w sztafecie 4x100 metrów dowolnym.

00:16 Kamil Sieradzki po złocie na 100 m kraulem.mp3 Kamil Sieradzki po złocie na 100 m kraulem

Brąz, także na dystansie 100 metrów dowolnym, dołożył inny nasz pływak - Mateusz Chowaniec.

Trzy medale - wszystkie brązowe - zdobyli w sobotę lekkoatleci. To zasługa Krzysztofa Kiljana w biegu na 110 metrów przez płotki, Aleksandry Śmiech w rzucie młotem i Adrianny Laskowskiej w trójskoku.

Do finału awansowali też nasi siatkarze i są już pewni co najmniej srebra. W sobotę wygrali piąty mecz z rzędu w tym turnieju i było to ich piąte zwycięstwo 3:0. Tym razem Polacy pokonali w półfinale Irańczyków. O złoto zagrają z Włochami.

Do tej pory nasi sportowcy-studenci w Chinach zdobyli już 25 medali (nie licząc krążka siatkarzy, który bo jeszcze nie wiadomo jakiego będzie koloru) - w tym 8 złotych, 6 srebrnych i 11 brązowych.
Uniwersjada potrwa do 8 sierpnia.

***

Jedna z medalistek Letniej Uniwersjady - taekwondzistka Patrycja Adamkiewicz w Akademickiej Strefie Sportu.

6 uniwersjadowych medali wywalczyli w piątek Polacy, w tym złota Nikoli Horowskiej i Adeli Piskorskiej.

W Krakowie zakończył się 80. wyścig kolarski Tour de Pologne.