Ostatnia aktualizacja: 25.08.2023 08:01
Kwestia awansu do piłkarskiej Ligi Konferencji rozstrzygnie się w Warszawie.
Legia Warszawa
Legia WarszawaFoto: shutterstock

Piłkarze Legii Warszawa zremisowali na wyjeździe z duńskim Midtjylland 3:3 w pierwszym meczu decydującej, czwartej rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji.
Stołeczna drużyna trzykrotnie przegrywała w tym spotkaniu, ale trzy razy zdołała doprowadzić do remisu.
Gole dla Legii strzelili: Marc Gual w 26. minucie, Bartosz Slisz w 64. minucie i Blaz Kramer w 86. minucie spotkania.
Tak więc losy awansu do Ligi Konferencji rozstrzygną się w stolicy w rewanżowym meczu, który zostanie rozegrany 31 sierpnia.

Więcej informacji - m.in. z lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie - w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia.

04:05 Sportowe Podsumowanie Dnia - 24 sierpnia 2023.mp3 Sportowe Podsumowanie Dnia - 24 sierpnia 2023

O meczu Legii i MŚ w lekkoatletyce było też w dźwiękowej wersji Porannego Przeglądu Sportowego.

05:41 25 08 - PSr.mp3 Poranny przegląd sportowy - 25 sierpnia 2023

***

Piotr Lisek i Robert Sobera awansowali do finału skoku o tyczce, Malwina Kopron do finału rzutu młotem. Pia Skrzyszowska odpadła w półfinale biegi na 100 metrów przez płotki, a Anita Włodarczyk w kwalifikacjach rzutu młotem.

Podczas Uniwersjady w Chengdu nasi siatkarze wywalczyli srebro, a siatkarki zajęły trzecie miejsce.