Piąte miejsce w MŚ kobiecej sztafety 4x100 metrów

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2023 22:05
Piotr Lisek był 9. w skoku o tyczce, a nasza kobieca sztafeta 4x400 metrów awansowała do niedzielnego finału.
Lekkoatletyka - sztafeta 4x100 m kobiet
Lekkoatletyka - sztafeta 4x100 m kobietFoto: PZLA / Tomasz Kasjaniuk

Polki zajęły 5. miejsce w finałowym biegu sztafetowym 4x100 metrów, podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie. Polki biegły w składzie: Pia Skrzyszowska, Kryscina Cimanouska, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda i dobiegły do mety w czasie 42 sekundy i 66 setnych. Zwyciężyły Amerykanki (41,03 sekundy). Naszą sztafetę wyprzedziły jeszcze Jamajki, Brytyjki i Włoszki.

W finale skoku o tyczce wygrał Szwed Armand Duplantis z wynikiem 6 metrów 10 centymetrów. Piotr Lisek zajął dziewiąte miejsce skacząc 5,75 metra, a Robert Sobera był 12. z wynikiem 5,55 metra.

Do niedzielnego finału awansowała nasza kobieca sztafeta 4x40 metrów, biegnąca w składzie: Alicja Wrona-Kutrzepa, Marika Popowicz-Drapała, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka i Natalia Kaczmarek

Więcej informacji - m.in. z mistrzostw świata w kajakarstwie - w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowanie Dnia.

03:24 Sportowe podsumowanie dnia - 26 sierpnia 2023.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 26 sierpnia 2023

***

"Atomówki" tym razem musiały uznać wyższość osady z Nowej Zelandii. Polska kobieca kajakowa dwójka ze złotem.

W finale sztafety 4x100 metrów wystąpią polskie sprinterki, a w skoku o tyczce powalczą Piotr Lisek i Robert Sobera.

W niedzielę ostatni dzień kajakowych mistrzostw świata w Duisburgu.