Kawa wygrała, Linette i Fręch przegrały już w I rundzie

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2023 22:05
Katarzyna Kawa sprawiła miła niespodziankę w turnieju w Manastyrze.
Katarzyna Kawa
Katarzyna KawaFoto: Darek Matyja

Polskie tenisistki miały dziś pracowity dzień startując w turniejach w Chinach i Tunezji.

W Nanchangu w pierwszej rundzie singla odpadła Magda Linette, przegrywając w trzech setach 5:7, 6:3, 6-7 (3-7) z niżej notowaną Rosjanką Waleriją Sawinych.
Nie powiodło się także Katarzynie Piter i Lidzii Marozavej, które odpadły w pierwszej rundzie debla przegrywając z Australijką Kimberly Birrell i Norweżką Ulrikke Eikeri 5:7, 6:3, 6:7 (3-7).

W Monastyrze na pierwszej rundzie singla udział zakończyła
Magdalena Fręch, która przegrała także po trzysetowym boju z Hiszpanką Nurią Parrizas Diaz 2:6, 6:0, 4:6.
Pozytywnie zaskoczyła natomiast Katarzyna Kawa, która wygrała z wyżej notowaną Włoszką Martiną Trevisan - jakżeby inaczej - także po trzysetowym meczu 6:3, 3:6, 7:5.
Kawa i Fręch grają w Tunezji także debla, a ich ćwierćfinałowymi rywalkami będą Weronika Falkowska i Czeszka Anna Siskova.

O 4:00 w nocy z wtorku na środę Hubert Hurkacz rozpocznie udział w turnieju w Tokio. W pierwszej rundzie zagra z Chińczykiem Zhang Zhizheniem.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia

04:21 SPD - 17 października 2023.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 17 października 2023

***

W finale turnieju w Szanghaju Polak pokonał w trzech setach Rosjanina Andrieja Rublowa.

Polscy piłkarze nie dali rady pokonać Mołdawii w meczu kwalifikacji do mistrzostw Europy.

Wygrany turniej w Szanghaju pozwolił Hubertowi Hurkaczowi awansować o 6 miejsc w światowym rankingu tenisistów.