Ostatnia aktualizacja: 18.11.2023 22:05
Nasze pięściarki w Budvie zdobyły 6 krążków, pięściarze dorzuci jeszcze jeden.
Martyna Jancelewicz
Martyna JancelewiczFoto: EUBC

Z siedmioma medalami wrócą reprezentanci Polski z pięściarskich młodzieżowych mistrzostw Europu w Budvie w Czarnogórze.
6 z tych krążków to zasługa naszych pięściarek. Brązowe medale wywalczyły: Natalia Kuczewska, Barbara Marcinkowska, Wiktoria Tereszczak i Oliwia Toborek, a Julia Szeremeta i Martyna Jancelewicz mają już zapewnione co najmniej srebra i w niedzielę powalczą w finałach o złote medale.
Szeremeta zmierzy się z reprezentantką Czarnogóry Bojaną Gojković, a rywalką Jancelewicz będzie Rosjanka Albina Kudinowa.
Wśród mężczyzn jedyny medal dla Polski - brązowy, wywalczył Cezary Znamiec.

Więcej informacji - także w innych sportowych aren - w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia.

04:02 SPD - 18 listopad 2023 21_57_46.mp3 Sportowe Podsumowanie Dnia - 18 listopada 2023

***

Najlepszy polski tenisista przegrał z liderem światowego rankingu w turnieju ATP Finals w Turynie.

W ostatnim meczu grupowym młodzi polscy piłkarze przegrali z Argentyną 0:4.

Piłkarska reprezentacja Polski zremisowała w Warszawie z Czechami 1:1 i straciła szansę na bezpośredni awans do mistrzostw Europy.