Kraft wciąż niepokonany, Polacy znów... mizernie

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2023 22:05
Austriak Stefan Kraft wygrał czwarty z rzędu konkurs skoków narciarskich w tym sezonie.
Stefan Kraft
Stefan KraftFoto: shutterstock

Trwa seria zwycięstw Stefana Krafta w Pucharze Świata w skokach narciarskich. W ten weekend Austriak wygrał już trzeci i czwarty konkurs z rzędu w tym sezonie.
W sobotę w Lillehammer Kraft wyprzedziła
Niemca Andreas Wellingera i Austriaka Daniela Tschofeniga.
W niedzielę - także w Lillehammer - Kraft ponownie wyprzedził Wellingera oraz Austriaka Jana Hoerla.
Polacy w ten weekend się nie popisali. W sobotę Paweł Wąsek był 23., Piotr Żyła zajął 24. miejsce, a Kamil Stoch był 28. W niedzielę rywalizację na 22. miejscu zakończył Dawid Kubacki, a 25. był Piotr Żyła.

Następne zawody PŚ odbędą się 9 i 10 grudnia w niemieckim Klingenthal.

03:11 Sportowe podsumowanie dnia - 3 grudnia 2023.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 3 grudnia 2023

***

Polak dał pokaz skutecznej gry w finale singla w Bangkoku. Blisko medalu był polski mikst Alicja Bartnicka i Marek Pokwap.

Fabian Urbański został pierwszym polskim mistrzem świata kadetów w boksie, wygrywając w turnieju w Armenii.

Po medalu otwartych Mistrzostw Azji i Oceanii Julia Damasiewicz wywalczyła podium Pucharu Świata.