Kryminał międzyepokowy i żeńska wersja Olivera Twista

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 15:13
Księgarnie zalewane są książkami, za swojego życia nie jesteśmy w stanie przeczytać ich wszystkich. Warto skorzystać z podpowiedzi Bibliocreatio.
Audio
  • Czy to czy tamto: "Złodziejka" i "Szachownica flamandzka"

Sylwia Stano i Zofia Karaszewska do czwórkowego studia tym razem przyniosły "Złodziejkę" Sarah Waters i "Szachownicę flamandzką", której autorem jest Arturo Perez-Reverte. To doskonałe i wciągające powieści.

- Od "Złodziejki" nie można się oderwać, taka żeńska wersja Olivera Twista - mówią dziewczyny z Bibliocreatio. - To książka, w której nic nie jest takie, jak się na początku wydaje. Możemy pomyśleć, że jest to powieść wiktoriańska, bo wyruszamy w podróż do Londynu za panowania królowej Wiktorii. Poznajemy naszą bohaterkę, która wzrasta w melinie paserskiej, otoczona bandziorami i szulerami. Jest córką morderczyni, a wychowuje ją przybrana matka, która trudni się handlem dziećmi - opowiadają specjalistki. - W pewnym momencie, gdy zawiązuje się intryga, nie wiemy kto kogo oszukuje.

W książce znajdziemy i miłość i nienawiść, a w wszystko otoczone kłamstwami, spiskami i oszustwami.

Druga książka "Szachownica flamandzka" to książka, do której lektury przyznał się nawet Umberto Eco. Powieść doczekała się nawet ekranizacji, która jednak była tak mizerna, że Arturo Perez-Reverte, nie oszczędzająca w słowach, nazwał ją gniotem.

- Akcja książki osnuta jest wokół szachów. To z pozoru sensacyjna powieść, ale pełna zagadek, sztuki erudycji - mówią ekspertki. Więcej o tych książkach dowiesz się słuchając załaczonej rozmowy z dziewczynami z Biblicreatio w audycji "Stacja Kultura".

(pj)

Czytaj także

Historyczne fakty ubrane w ludzkie namiętności

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2012 16:30
Najlepsze alibi na święta to książka historyczna. Wciągająca fabuła, oparta na faktach, pełnokrwiste postaci, zdrady, romanse, dzikie namiętności - a to wszystko opisane w opasłych tomiszczach, liczących ponad 600 stron.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W Warszawie w czwartki jadało się flaki

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2013 10:00
20-lecie międzywojenne to okres krótki, ale urodzajny. W cyklu "Look na Book" przyglądamy się życiu artystycznych elit oraz kasiarzy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mężczyźni, którzy doprowadzają kobiety do szału

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 14:50
Zbrodnie z miłości i szaleństwa z namiętności to motyw przewodni kolejnych propozycji w bibliofilskim cyklu "Look na Book".
rozwiń zwiń
Czytaj także

50 książek, których czytanie to sama przyjemność

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2013 17:20
Pół książki w ciągu roku czyta statystyczny Polak. Chcemy to zmienić i tworzymy listę 50 powieści, od których nie można się oderwać.
rozwiń zwiń