Ostatnia aktualizacja: 04.04.2014 14:05
W niedzielę w Czwórce wyjątkowy gość. Zapraszamy na wywiad z Kamilem Stochem.
Kamil Stoch
Kamil StochFoto: IAR

To obecnie najpopularniejszy i  najbardziej utytułowany polski skoczek narciarski, dwukrotny mistrz olimpijski, indywidualny mistrz świata i drużynowy brązowy medalista mistrzostw świata, zdobywca Pucharu Świata, trzynastokrotny zwycięzca zawodów o Puchar Świata. Stoch w sezonie 2013/14 zdobył łącznie 1420 pucharowych punktów, wygrał 6 konkursów, a 12 razy stanął na podium.
Na spotkanie z mistrzem zaprasza Piotrek Galus, "4 bieg" włączamy o 9.00.

- Po lądowaniu nie wiedziałem czy wygrałem. Modliłem się, żeby było chociaż trzecie miejsce, żeby był medal. W takim momencie człowiek nie myśli o niczym, cieszy się chwilą, czuje radość z tego, co się dzieje - mówi podwójny mistrz olimpijski z Soczi, Kamil Stoch, w specjalnym wywiadzie dla radiowej Jedynki.

Mistrz olimpijski z Sapporo (1972) Wojciech Fortuna uważa, że Kamil Stoch, zdobywając w tym sezonie dwa złote medale igrzysk w Soczi oraz wygrywając Puchar Świata, zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskich skoków.

Kamil Stoch zajął czwarte miejsce w ostatnim w sezonie konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w słoweńskiej Planicy. Zwyciężył Słoweniec Peter Prevc, ale to Polak odebrał Kryształową Kulę dla najlepszego skoczka sezonu.