"Unia Europejska: pracujemy dla ciebie" - kampania dla przedsiębiorczych

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 15:09
Ruszyła polska edycja kampanii "Unia Europejska: pracujemy dla ciebie". - Zakładanie działalności gospodarczej powinno być szybkie i tanie - powiedziała - powiedziała Elżbieta Bieńkowska.
Audio
  • Szczegóły kampanii informacyjnej "Unia Europejska: pracujemy dla Ciebie" (Czwórka/Europejski lunch)
Elżbieta Bieńkowska wspiera kampanię informacyjną Unia Europejska: Pracujemy dla Ciebie
Elżbieta Bieńkowska wspiera kampanię informacyjną "Unia Europejska: Pracujemy dla Ciebie"Foto: PAP/Wiktor Dąbkowski

Kampania trwa w sześciu krajach wspólnoty, m.in. Portugalii, Hiszpanii i w Niemczech. W Polsce jej celem jest przybliżenie młodym przedsiębiorcom i ludziom, którzy planują rozwijać własny biznes, unijnych działań na rzecz tworzenia miejsc pracy i zakładania firm.

Chodzi o to, by przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się, jak pozyskiwać fundusze w Unii i jak z nich potem korzystać. Kampanię inaugurowała Elżbieta Bieńkowska, komisarz UE ds. rynku wewnętrznego, przemysłu i przedsiębiorczości.

Inspiracją dla akcji "Unia Europejska: pracujemy dla ciebie" stały się ciekawe historie niewielkich przedsiębiorstw, o których opowiadali w Czwórce ich właściciele.

***
Prowadzili: Katarzyna Kornet, Michał Strzałkowski
Przygotowała: Beata Kwiatkowska
Data emisji: 08.12.2014
Godzina emisji: 13.00

Materiał wyemitowano w ramach audycji Europejski Lunch.

(kd/mc)

Czytaj także

Jak znaleźć pracę w instytucjach UE?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 16:54
"Ambasadorowie Karier UE" to program zainicjowany w roku 2010 przez Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO), który ma zachęcić studentów do podjęcia pracy zawodowej w instytucjach unijnych. O tym, jak dostać się w szeregi unijnych urzędników powiemy w poniedziałkowe popołudnie w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wygląda życie uchodźców w Europie?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 14:00
Codziennie do Europy próbują przedostać się - w poszukiwaniu lepszego życia - emigranci m.in. z Afryki. Czy Polska powinna szerzej otworzyć dla nich granice? - tłumaczy Rafał Kostrzyński z UNHCR.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Litwini zmieniają walutę na euro

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 14:00
Po wielkim kryzysie strefy euro, zapoczątkowanym tąpnięciem w Grecji, przyszłość wspólnej waluty stanęła na moment pod znakiem zapytania. Nadchodzi odwilż?
rozwiń zwiń