Ostatnia aktualizacja: 21.09.2015 17:44
Popołudniowy przegląd sportowy - 21 września 2015.
Bartosz Kurek
Bartosz KurekFoto: Wiki Commons/CC BY 2.0/Lluís

Polscy siatkarze idą jak burza. 9 meczów i 9 zwycięstw w Pucharze Świata. Dziś nasi siatkarze grali z niepokonanymi dotąd Amerykanami. Zespół Stanów Zjednoczonych ostatnio nam nie leżał - z ostatnich 6 spotkań przegraliśmy aż pięciokrotnie. I po pierwszym secie wydawało się, że tej złej passy nie da się przerwać. A jednak po przegranej pierwszej partii, Polacy w trzech kolejnych okazali się lepsi od rywali i wygrali 3:1 (17:25, 25:19, 25:23, 25:15). Teraz są już jedyną niepokonaną w Japonii drużyną.
Mimo to wciąż jeszcze nie są pewni - ani zwycięstwa w Pucharze Świata, ani też awansu do igrzysk olimpijskich.
Jutro zagrają z Japonią o 7:15, a pojutrze o 3:30 w nocy ostatni mecz naszych siatkarzy w Pucharze Świata z Włochami - możliwe, że właśnie to spotkanie zadecyduje o ostatecznej kolejności Pucharu Świata.