Jak czytać etykiety?

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 14:10
Na każdym produkcie, który wprowadzany jest do sprzedaży, możemy znaleźć etykietę, która zawiera kod kreskowy i składniki. Szkopuł w tym, że większość z nas ich albo nie czyta, albo nie rozumie, co zawierają.
Audio
  • Jak czytać etykiety na produktach? (Czwórka/Mamy to)
Umiejętność analizowania informacji na opakowaniu produktu pozwala zadbać o zdrowie
Umiejętność analizowania informacji na opakowaniu produktu pozwala zadbać o zdrowie!Foto: Glow Images/East News

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Czwórkę, głównie młodzi ludzie patrzą na etykiety. - Dla starszych osób to chyba za bardzo skomplikowane i po prostu niezrozumiałe - skwitowała jedna z przepytanych osób.
A czy tak naprawdę czytanie i dokładne sprawdzenie składu produktu jest nam do czegoś potrzebne? Zdecydowanie! Gdy kupujemy kiełbasę i na początku, czytając jej skład, dostrzegamy skrobię oraz wodę, powinniśmy odłożyć ten towar na półkę. - Zawsze na początku wymienione są te składniki, których jest najwięcej. W ten sposób możemy szybko ocenić, czy jest on godny uwagi, czy też po spożyciu go możemy zacząć świecić - powiedziała żartobliwie Joanna Wosińska z fundacji "Protest".
PRZECZYTAJ: Polak - konsument. "Wciąż jesteśmy trochę niedojrzali"

Za sprawą Komisji Europejskiej już niedługo czeka nas duża zmiana w znakowaniu produktów. Czcionka będzie większa, co znacznie ułatwi sprawą starszym konsumentom. Co jeszcze się nas czeka? Sprawdź materiał z audycji "Mamy to".
ac/kd

Czytaj także

Będzie przełom ws. wiz do USA?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2014 13:30
Polska powiadomiła UE, że Stany Zjednoczone utrzymują wizy dla Polski, nie przestrzegając zasad wzajemności dotyczącej ruchu bezwizowego z krajami Unii. Komisja Europejska ma podjąć w tej sprawie rozmowy. Czy czeka nas przełom?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co oznacza skrót TIR?

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 11:00
Skrót TIR z języka francuskiego oznacza Transport International Routier, czyli Międzynarodowy Transport Drogowy. Termin ten odnosi się do konwencji celnej z 14 listopada 1975 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Europolis realizuje wizję inteligentnych miast

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 10:00
Ekologia, ścisła współpraca mieszkańców i urzędników to tylko część założeń akcji "Europolis. Inteligentne miasta przyszłości". - To miasta i rozmaite instytucje mają być przyjazne dla nas, a nie na odwrót. Musimy czuć się w nich dobrze - przekonywała w Czwórce Iga Kamocka z fundacji Schumana.
rozwiń zwiń