Nie myślisz o emeryturze? "Lepiej zacznij oszczędzać"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 17:00
- Oszczędzajmy, ale niekoniecznie pieniądze. Możemy inwestować w siebie, albo kupować nieruchomości, które w przyszłości przyniosą nam dochód - mówi Łukasz Piechowiak, ekonomista.
Audio
  • Eksperci tłumaczą dlaczego młodzi ludzie nie potrafią oszczędzać i przekonują, że pieniądze na emeryturę powinniśmy odkładać już teraz (Się mówi/Czwórka)
Młodzi powinni już myśleć o emeryturze i podejmować konkretne działania.
Młodzi powinni już myśleć o emeryturze i podejmować konkretne działania.Foto: Glow Images/East West

Ministerstwo rozwoju opracowuje plan, dzięki któremu ma się zwiększyć kultura oszczędzania w naszym kraju. - Oszczędności są pięta achillesową gospodarki. Młodzi ludzie nie myślą o odkładaniu pieniędzy, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej - mówią goście Czwórki i dodają, że oszczędzanie, nawet małych kwot co miesiąc, to już inwestycja w przyszłość. - Zaoszczędzone pieniądze mogą nam się przydać w najmniej spodziewanym momencie i warto mieć je zawsze w zanadrzu - tłumaczyli eksperci.

Z audycji dowiecie się również, w jaki sposób skutecznie oszczędzać pieniądze. Goście Czwórki przekonują zaś, że im wcześniej zacznie się oszczędzać na emeryturę, tym sytuacja na rynku pracy będzie korzystniejsza.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: dr Anita Zarzycka (Uczelnia Łazarskiego), Jarosław Kosyra ( student ekonomii z Uczelni Łazarskiego, Łukasz Piechowiak (analityk z Bankier.pl)

Data emisji: 23.03.2016

Godzina emisji: 14.00

jt/kd

Czytaj także

Młodzi i ZUS. "O emeryturę musimy zadbać sami"

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2015 16:50
System emerytalny nie zagwarantuje nam godziwych pieniędzy, kiedy przestaniemy pracować. - 10 procent z tego, co miesięcznie zarabiamy, powinniśmy odkładać, żeby na starość nie musieć się martwić - uważają eksperci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studiuj i pracuj. "To podniesie twoją zawodową wartość"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 17:30
Kelner, sprzedawca, ulotkarz - to najbardziej popularne zawody wśród studentów. - Dla pracodawcy będzie się liczyć każda nasza aktywność, która świadczy o tym, że zależy nam na naszym rozwoju - przekonują eksperci.
rozwiń zwiń