Na rynku pracy informatycy mogą spać spokojnie

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 16:07
- Dziś nie ma firmy, która nie potrzebuje programisty czy informatyka - mówi Izabela Bartnicka, ekspertka od rynku pracy. - Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie wciąż rośnie.
Audio
  • Eksperci od rynku pracy i studenckich karier zdradzają jak dziś wygląda zapotrzebowanie na pracowników (Się mówi/Czwórka)
Komisja Europejska przewiduje, że do 2020 r. na europejskim rynku będzie ok. 800 tysięcy wakatów informatycznych.
Komisja Europejska przewiduje, że do 2020 r. na europejskim rynku będzie ok. 800 tysięcy wakatów informatycznych.Foto: Pixabay

Studia nie dają gwarancji na znalezienie pracy. Mimo to wciąż o jedno miejsce na niektórych kierunkach walczy od kilku lub kilkunastu kandydatów. Badania wykazują, że w najlepszej sytuacji są finansiści i pracownicy branży IT.

Czwórkowi goście, specjaliści od rynku pracy uspokajają jednak, że i humaniści nie muszą się bać, czesto umiejętność analitycznego myślenia jest ich atutem. Rynek pracy poszukuje ludzi gotowych do wyzwań. 

Marta Piasecka z Biura Karier UW, Izabela Bartnicka, ekspertka grupy pracuj.pl i dr Mikołaj Jasiński z Pracowni Ewaluacji Kształcenia UW jasno wyjaśniają, że dziś liczy się elastyczność. Zdradzają też jak i po co korzystać z Ogólnopolskiego Systemu Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkół Wyższych w Polsce.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Goście: Marta Piasecka (Biuro Karier UW), Izabela Bartnicka (ekspert grupy pracuj.pl), dr Mikołaj Jasiński (Pracownia Ewaluacji Kształcenia UW)

Materiał: Anna Hardej

Data emisji: 09.06.2016

Godzina emisji: 14.00

pj/kul

Czytaj także

Świat liczb i droga do świetnej kariery

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 14:24
- Praca ekonomisty nie pozwala się nudzić. Każdy dzień przynosi coś nowego - mówi Maciej Karasiński, zarządza aktywami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Greenpeace: od naszych zakupów zależy stan oceanów

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 16:24
- My, jako konsumenci i konsumentki, kształtujemy to, w jaki sposób zasoby mórz i oceanów są wykorzystywane na co dzień. Wpływamy na to, co do oceanów trafia - mówi przedstawicielka Greenpeace.
rozwiń zwiń