Amnesty International. Bo najważniejsza jest wolność

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2015 19:08
- 25-lecie Amnesty International Polska to dobry moment, by zatrzymać się na chwilę i oddać refleksji - mówiła Draginja Nadażdin, dyrektorka AI w naszym kraju.
Audio
  • Draginja Nadażdin opowiada o akcji "Wolność - udostępnij" (Czwórka/Się mówi)
  • Agata Kwiatoń tłumaczy kulisy pracy w Amnesty International i zasady działania organizacji (Czwórka/Się mówi)
Dzięki internetowej akcji Wolność - udostępnij Amnesty International stara się trafić do ludzi młodych
Dzięki internetowej akcji "Wolność - udostępnij" Amnesty International stara się trafić do ludzi młodychFoto: Glowimages/East News

Celem Amnesty International jest zapobieganie naruszeniom praw człowieka poprzez pokojowe akcje obywatelskie - od pisania listów do rządów krajów łamiących te prawa, po realną pomoc finansową poszkodowanym. - W miejscach, gdzie jest najbardziej niebezpiecznie działają nasi reasercherzy. Na podstawie zgromadzonych przez nich informacji zaczynają działać lokalne grupy wolontariuszy. Sprawy, którymi się zajmujemy, nagłaśniamy dzięki mediom - mówiła wolontariuszka AI Agata Kwiatoń.

Z okazji przypadającej w tym roku 25. rocznicy istnienia organizacji w Polsce przygotowano kampanię "Wolność - udostępnij", która ma na celu szerzenie wartości AI w sieci.

- Wolnością możemy się dzielić i niczego na tym nie stracimy. Często o tym nie myślimy, a wielu jest ludzi, którzy o takiej wolności, jak nasza, tylko marzą - przekonywała Nadażdin. Tłumaczyła też, czego dokładnie dotyczy akcja "Wolność - udostępnij", a Agata Kwiatoń opowiadała m.in. o kulisach swojej pracy i działaniach Amnesty International na terenie Rosji.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Agata Kwiatoń (wolontariuszka Amnesty International)

Data emisji: 27.05.2015

Godzina emisji: 15.00

kd/tj

Czytaj także

Myślistwo to nie tylko zabijanie? "Trzeba kochać przyrodę, by być myśliwym"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015 10:00
Wielowiekowa tradycja, odpowiedzialność za przyrodę, czy mordowanie zwierząt dla zabawy? - Jeśli ludzie zabijają je dla rozrywki, to nie łowiectwo, a patologia - mówi Bartłomiej Popczyk, myśliwy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co wolno policji? "Za dużo. To budzi niechęć"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2015 17:00
- Policja powinna działać w granicach i na podstawie prawa - przekonują eksperci. - To powinno rozwiązać wszystkie problemy i wątpliwości.
rozwiń zwiń