Miasto bez graffiti - czy to możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 18:15
Kraków każdego roku wydaje ok. 3 mln złotych na walkę z napisami na budynkach. Grupa "Pogromcy Bazgrołów" kontynuuje tę walkę.
Kiedy graffiti staje się sztuką, a kiedy przestaje nią być i jak walczyć z nielegalnymi napisami na murach?
Kiedy graffiti staje się sztuką, a kiedy przestaje nią być i jak walczyć z nielegalnymi napisami na murach?Foto: Pixabay.com/Public Domain

W programie "Się mówi" sprawdzimy, kiedy graffiti jest sztuką, a kiedy zwykłym wandalizmem. Dowiemy się też, dlaczego młodzi ludzie nielegalnie "bazgrają" zamiast iść w miejsca, gdzie mogą robić to legalnie. O malowaniu farbami po krakowskich murach i o tym, jak walczyć z tymi "przejawami sztuki" porozmawiamy w środowe popołudnie.

W drugiej godzinie audycji porozmawiamy z podróżnikiem Michałem Cessanisem m.in. o jego nowej książce "Cessanis na walizkach. Opowieści z pięciu stron świata".

***

Na "Się mówi" zapraszamy w środę (30.03) w godz. 14.00-16.00. Audycję poprowadzi Piotr Firan.

kd

Czytaj także

Damian Basiński. Polak projektuje dla gwiazd muzyki

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 12:27
Damian Basiński wykonuje okładki płyt muzycznych i plakaty dla takich artystów jak: Paluch, Kafar Dix37 czy Salam Wreck. - Uwielbiam robić rzeczy trudne. Z każdym kolejnym obrazem staram się przekroczyć swój własny próg - mówi artysta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kryminalne zagadki Sandomierza

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 16:34
Kiedyś Sandomierz nazywano świętokrzyskim Rzymem. Dziś jest miejscem akcji najpopularniejszego, polskiego serialu kryminalnego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trudna sztuka kaligrafii - już nie tylko dla wybranych

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2016 18:51
- Kaligrafia jest czasochłonna. Nie wszyscy lubią spędzać kilka godzin dziennie nad kartką papieru - mówiła Magdalena Kwiatkowska, kaligraf.
rozwiń zwiń