- Kto wystąpi podczas Ostróda Reggae Festival 2023?
- Historia festiwalu Ostróda Reggae 2023
- Nie tylko muzyka - co jeszcze wydarzy się w Ostródzie
Przez trzy festiwalowe dni w Ostródzie muzyka rozbrzmiewać będzie aż z trzech scen: Red Stage oraz Green Stage i Yellow Stage. W czwartek rozgrzewać uczestników będzie też Amfiteatr Stage, a wczesne weekendowe popołudnia jak zawsze umilać będzie również Molo Stage. - W tym roku zmieni się m.in. umiejscowienie sceny głównej, a także Yellow Stage i pola namiotowego. Położenie miasteczka bazarowego pozostanie jednak bez zmian - zapowiadał Piotr "Piter" Kolaj, organizator wydarzenia. Ostróda Reggae Festiwal odbędzie się znów pod patronatem Czwórki <<<
Gwiazdy reggae i niszowy flow na scenach w Ostródzie
W piątek na ostródzkich scenach pojawią się m.in. Damian Syjonfam czy Shashamane, w sobotę usłyszymy m.in. Zion Train, Masala Sound System i projekt Kapela ze Wsi Warszawa & Basałyka. Niedzielny wieczór będzie należał m.in. do Voo Voo. Jak wyliczał gość Czwórki, w sumie wystąpi kilkudziesięciu artystów. - Zawsze chciałem pokazać podczas jednego festiwalu "wielką trójcę", czyli Zion Train, Dub Pistols i Dreadzone. Udało nam się podpisać kontrakty i wokół tego zbudowaliśmy nasz line-up. Czasy się zmieniają i musimy się starać wkładać wszystkie pozytywne emocje w to, by ta kultura trwała, wówczas wszystko będzie dobrze - mówił organizator.
Tradycją ORF są imprezy towarzyszące: warsztaty, spotkania na Uniwersytecie Reggae, projekcje filmów. Nie inaczej będzie w 2023 roku. Nie zabraknie barwnych stoisk, kreatywnych stref dziecięcych, a nawet wycieczki z przewodnikiem po pięknym mieście Ostróda. - Będą także warsztaty jogi czy tańca, rejsy statkiem, warsztaty dredowe i krąg bębniarski, a także informacja turystyczna nt. Jamajki. To będzie mnóstwo wydarzeń - opowiadał Piotr Kolaj.
Czytaj także:
Burzliwe losy wielkiego święta muzyki
Ostróda Reggae Festiwal patrzy szerzej na historię muzyki i ukazuje wiele różnych jej rodzajów. Pokazuje, jak żywa i barwna jest kultura reggae i jakim podlega przemianom. Udowadnia uniwersalność i aktualność promowanych przez nią ideałów i wartości. Docenia to międzynarodowa publiczność, licznie przybywająca na imprezę. - Klimat naszego festiwalu tworzą ludzie. To nie miejsce, a właśnie ludzie stanowią o naszej sile i o ich uczestnictwo nam przede wszystkim chodzi - podkreślał gość Czwórki.
58:11 2023_06_19 22_03_05_PR4_Strefa_Dread.mp3 Co w tym roku podczas Ostróda Reggae Festival? Mówi Piotr "Piter" Kolaj (Strefa Dread/Czwórka)
- Zaczynaliśmy organizować ten festiwal w 2001 roku. To było moment, gdy reggae zaczynało w Polsce szczytować, w Polsce z roku na rok powstawało coraz więcej zespołów, nasza impreza się rozwijała. Szczyt popularności to lata 2010 - 2016. Potem popularność reggae zaczęła spadać. Dziś możemy powiedzieć, że coś się kończy, coś się zaczyna, być może będziemy trwać i dalej cieszyć się muzyką - mówił Piotr Kolaj.
Już po raz siódmy w Ostródzie odbędzie się Czwórka Positive Music Contest. Zwycięzca tego wydarzenia zagra koncert w Czwórce.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ <<<
***
Tytuł audycji: Strefa Dread
Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski
Goście: Piotr "Piter" Kolaj (organizator wydarzenia)
Data emisji: 05.06.2023
Godzina emisji: 22.08
kd