Aleksandra Śmiech - medalistka Uniwersjady w rzucie młotem

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2023 16:55
Po starcie w Uniwersjadzie w Chengdu i w mistrzostwach świata w Budapeszcie Ola ma przed sobą jeszcze ambitniejszy cel... igrzyska olimpijskie w Paryżu.
Aleksandra Śmiech
Aleksandra ŚmiechFoto: AZS / Michał Kozłowski

Polski młot to od lat światowa czołówka. Nic więc dziwnego, że już sam awans do reprezentacji w tej konkurencji to duże osiągnięcie. Ta sztuka udała się w tym sezonie Aleksandrze Śmiech, która rywalizując m.in. z Anitą Włodarczyk, Malwiną Kopron, Katarzyną Furmanek czy Ewą Różańską zakwalifikowała się do kadry na mistrzostwa świata w Budapeszcie. Wcześniej ustanowiła nowy rekord życiowy rzucając ponad 71 metrów oraz wywalczyła brąz Uniwersjady w Chengdu.
Po starcie w Chinach i na Węgrzech na przyszły rok stawia sobie jeszcze ambitniejszy cel - zakwalifikowanie się do olimpijskiej reprezentacji na Paryż.

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka dariusz matyja

Podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 20-tu wywalczyła srebrny medal w biegu na dystansie 3000 metrów.

Podczas Uniwersjady w Chengdu nasi siatkarze wywalczyli srebro, a siatkarki zajęły trzecie miejsce.

Dominika Ocylok nie tylko gra w brydża na światowym poziomie, ale też skończyła studia medyczne na wydziale lekarskim i uprawia też zupełnie inny, dość nietypowy dla brydżystki sport.