Daniel Gołębiowski - jak w Rumunii o awans na EURO 3x3 się walczyło...

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2022 22:01
To może być piękny rok dla polskiego kosza 3x3 - w czerwcu MŚ, we wrześniu ME - w obu imprezach zagrają nasze koszykarki i nasi koszykarze.
  • Daniel Gołębiowski w "Strefie sportu" o koszykówce 3x3
Daniel Gołębiowski
Daniel Gołębiowski Foto: arch. Daniela Gołębiowskiego / PZKosz

Rok 2022 może przejść do historii polskiego basketu 3x3. Obie nasze reprezentacje - męska i kobieca - zagrają bowiem w tym roku zarówno w mistrzostwach świata, jak i Europy i... są zaliczane do faworytów.

Polskie koszykarki 3x3 potwierdziły to pewnie awansując do mistrzostw Europy, które odbędą się we wrześniu w Austrii. W turnieju kwalifikacyjnym w Rumunii, Polki najpierw wygrały z Estonią i z Belgią, potem w ćwierćfinale okazały się lepsze od Brytyjek wygrywając 18:16, by w półfinale pokonać Rumunię 21:16. Nasz zespól tworzyły: Aldona Morawiec, Anna Pawłowska, Klaudia Gertchen oraz Klaudia Sosnowska.

W Rumuni w kwalifikacjach do mistrzostw Europy grali też koszykarze. Polskę w tym turnieju reprezentował odmłodzony zespół z Adrianem Boguckim, Mateuszem Szlachetkę (obydwaj rocznik 99) oraz Michałem Samsonowiczem i Danielem Gołębiowskim (rocznik 98).
Po wyjściu z grupy, w ćwierćfinale Polacy pokonali 21:16 Estonię i o awans do finału, a co za tym idzie i do mistrzostw Europy, grali z Brytyjczykami i... wygrali po dramatycznej końcówce 21:19.

O walce o awans do ME, ale nie tylko, w "Strefie sportu" opowiadał Daniel Gołębiowski - posłuchajcie rozmowy.

Mistrzostwa Europy w koszykówce 3x3 z udziałem obu naszych reprezentacji zostaną rozegrane we wrześniu w Gratzu w Austrii. Natomiast już 21 czerwca w Antwerpii rozpoczynają się mistrzostwa świata w koszykówce 3x3, w których także wystąpi zarówno męska jak i kobieca reprezentacja Polski.

***

Podczas ostatnich mistrzostw Polski złoto wywalczyła 20-letnia Michalina Rudzińska, a brąz 19-letnia Maria Malicka.

Emilia Gzowska gra w futbol amerykański w męskich rozgrywkach PFL2.

Po brązowym medalu mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów Piotr Kudłaszyk nie wybiera się jeszcze na wakacje, gdyż przed nim kolejne ważne starty.