Teorie spiskowe. Koronasceptycy są wśród nas

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 14:38
Część osób, nie tylko w Polsce, uważa, że koronawirus nie istnieje, jest "kompletnym mitem", a liczba zgonów jest celowo zawyżana. Skąd ich zamiłowanie do teorii spiskowych?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Mongkolchon Akesin
shutt praca zdalna 1200.jpg
Praca zdalna. Bez sprzętu, bez szkoleń i oprogramowania

Wierzą też, że wirus "stworzyły potężne siły w świecie biznesu" by się wzbogacić i przejąć władzę nad światem. Czemu jest tak wiele nieprawdy wokół pandemii? Czemu tak wielu opornych wobec obostrzeń?

O psychologicznych mechanizmach unikania zobowiązań i budowania teorii spiskowych porozmawiamy z dr Magdaleną Nowicką z Katedry Psychologii Różnic Indywidualnych, Diagnozy i Psychometrii Uniwersytetu SWPS.

straming online internet oglądanie praca 1200.jpg
Jaki będzie postcovidowy rynek pracy?


Czytaj także:


***

Na audycję z cyklu "Strefa prywatna" w środę (10.03) o godzinie 20.05 zaprasza Jakub Jamrozek.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka koronawirus
Czytaj także

Szczepionka na COVID-19. Czy jest bezpieczna?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 21:30
Szczepionki na koronawirusa mają Moderna, CureVac, AstraZeneca, Johnson&Johnson. Trzy z nich oparte są na technologii mRNA, dwie to tak zwane szczepionki wektorowe. Różnice pomiędzy nimi polegają na technologii wytworzenia, skuteczności i sposobie przechowywania. Sprawdzamy, czym się różnią szczepionki i czy są bezpieczne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak pandemia zmieniła jakość naszego życia?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 20:15
- W myśl koncepcji "twórczej destrukcji" liczmy na to, że to, co się skończyło i to, co cierpi w wyniku pandemii, będzie nowym początkiem czegoś lepszego, czegoś bardziej interesującego - mówi dr Aneta Janowska, ekonomistka kultury SGH.
rozwiń zwiń