Ostatnia aktualizacja: 16.08.2015 16:15
Przegląd sportowy dnia - 16 sierpnia 2015.
Piłkarze Piasta Gliwice
Piłkarze Piasta GliwiceFoto: Legia Warszawa/Mateusz Kostrzewa

Rewelacyjnie spisujący się w obecnych rozgrywkach Piast Gliwice pokonał na własnym stadionie Legię Warszawa 2:1 i objął prowadzenie w tabeli w tabeli Ekstraklasy. Skutecznością w Gliwicach popisał się Nemanja Nikolic. Węgier serbskiego pochodzenia w siódmej minucie wykorzystał prostopadłe podanie Brazylijczyka Guilherme i zdobył szóstą bramkę w sezonie. To jednak nie wystarczyło do osiągnięcia dobrego wyniku, ponieważ jeszcze przed przerwą wyrównał Czech Martin Nespor, a w końcówce spotkania gola na wagę trzech punktów zdobył Słoweniec Sasa Zivec. Dzisiaj dwa kolejne spotkania. Właśnie teraz startuje mecz Jagielloni Białystok z Ruchem Chorzów, a o 18.00 Wisła Kraków zagra z Lechią Gdańsk.

Wczorajszy dzień był dowodem na to, że nawet porażka w jakiś sposób może być zwycięstwem. Tomasz Jabłoński został v-ce mistrzem Europy w kategorii do 75 kg. Reprezentant Polski w finale przegrał z Rosjaninem Piotrem Chamukowem 0:3, ale i tak to jest dla naszego kraju ogromny sukces, bo ostatni medal naszym łupem padł dość dawno - w 2008 roku brąz wywalczył w Liverpoolu Marcin Łęgowski. W Samokowie drugi srebrny medal wywalczył też Igor Jakubowski w kategorii do 91 kg.

Więcej informacji w "Przeglądzie sportowym dnia" przygotowanym przez Kubę Jamrozka. Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.