Prekariat - życie bez perspektyw

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2015 10:00
Socjolodzy stwierdzili, że powstała nowa klasa społeczna. To prekariusze, którzy chociaż pracują, nie mogą sobie na nic pozwolić.
Brak stabilizacji finansowej może prowadzić nawet do depresji
Brak stabilizacji finansowej może prowadzić nawet do depresjiFoto: Glow Images/East News

Prekariusze to osoby młode, najczęściej po studiach. Zatrudnieni są na umowę zlecenie, o dzieło, mają jednoosobowe firmy, pracują w wolnych zawodach, albo na państwowych posadach, ale tych najniżej opłacanych. Żaden bank nie udzieli im kredytu na mieszkanie czy samochód, prekariusze nie mają przed sobą perspektyw, bywa że i prawa do emerytury, czy darmowej opieki zdrowotnej.

Są dobrze wykształceni i ambitni. Nie chcą zasiłków, chcą pracować, ale na godziwych warunkach. Dlaczego tak się nie dzieje?

***

Na reportaż Olgi Mickiewicz zapraszamy w poniedziałek (21.09) o godz. 11.00.

mg

Czytaj także

Szukasz pracy? Zadbaj o dobry wizerunek w sieci

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 18:00
Pracodawcy przed zatrudnieniem nowego pracownika coraz częściej robią w internecie gruntowny research na temat danej osoby.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polacy w czołówce najciężej pracujących narodów

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 16:10
Jak wynika z raportu Komisji Europejskiej, najwięcej czasu w pracy spędzają Grecy (o ile w ogóle są zatrudnieni). Zaraz za nimi uplasowali się Polacy. Czy rzeczywiście jesteśmy narodem "pracusiów"?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zwiększyć swoje szanse na dobrą pracę?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 18:30
Młodzi ludzie często narzekają, że nie mogą znaleźć pracy w zawodzie. Mamy jednak dobrą wiadomość - znalezienie posady jest możliwe, trzeba się tylko postarać!
rozwiń zwiń