Ona zapewnia Internet wszędzie i w dowolnej ilości

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 19:08
Co zrobić gdy jesteśmy poza zasięgiem internetu dostarczanego przez sieć telefoniczną, komórkową, lub radiową? Rozwiązaniem tego problemu może być specjalna antena satelitarna.
Audio

Pomimo stale poszerzającego się zasięgu sieci internetowej w Polsce, to są miejsca, w których ciągle nie ma możliwości surfowania po jej zasobach. W sytuacji gdy tradycyjne sposoby nawiązania łączności z internetem zawodzą warto zwrócić się do gwiazd, a raczej do krążących nad głowami satelit. Przyda nam się do tego mała antena, która ściągnie sygnał z urządzeń krążących po kosmicznych orbitach.

- Działa to tak, że antena wysyła sygnał do satelity, który jest oddalony od ziemi o 36 tysięcy kilometrów – opowiadał w Czwórce Leszak Bujak z SES Astra. Satelita z kolei przesyła sygnał do naziemnego nadawcy. Zainstalowanie tak działającego systemu dla zwykłego użytkownika jest dziecinnie proste. - Podłączamy w domu antenę satelitarną jak do odbioru telewizji satelitarnej i ustawiamy w odpowiedniej pozycji. Żeby to zrobić wystarczy sprzęt, który jest w pudełku każdego urządzenia. Jest to mały akustyczny dzwonek, który umożliwia samodzielną instalację anteny. Następnie podłącza się ją dwoma kablami do modemu. Ten z kolei do dowolnego komputera. I to wszystko – wyjaśniał gość Piotra Firana.

Przepustowość takiego łącza zależy od tego jaki abonament wykupimy. - W ofercie są pakiety nielimitowane, bądź limitowane. Opcji jest bardzo wiele, każdy może dopasować sobie model, który mu najbardziej odpowiada – zachęcał Bujak. Dostępność usługi w ciągu roku jest bliska 100%. Ale Internet przez satelitę to nie jedyna korzyść jaką zapewnia nam antena. Więcej o jej możliwościach dowiesz się słuchając nagrani audycji.

bch

Zobacz więcej na temat: internet POLSKA komputery
Czytaj także

Twoje dziecko nie odchodzi od kompa? Może być chore!

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2012 23:10
Obecnie z Internetu przynajmniej raz w tygodniu korzysta w Polsce aż 98 proc. dzieci w wieku 9-16 lat. Większość zagląda do sieci codziennie. To bardzo niepokojące dane.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Użytkownicy preferują mobilny dostęp do Internetu

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 00:00
Informatyzacja polskiego społeczeństwa notuje dynamiczny wzrost. Jeszcze w 2003 r. tylko 33,7% gospodarstw domowych w Polsce posiadało komputer, a jedynie 16,9% miało dostęp do internetu. W 2011 roku odsetek ten wynosił odpowiednio 65% i 61% - wynika z III edycji raportu Internet 2K12.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Internet szerokopasmowy napędzi gospodarkę?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 00:00
Raport Deloitte wykonany na zlecenie Polskiej Telefonii Cyfrowej prezentuje 3 scenariusze rozwoju Internetu szerokopasmowego w Polsce. Każdy z nich jest modelem optymistycznym. Czy jednak sam dostęp do sieci jest w stanie pociągnąć gasnącą w oczach ekonomię? Mam wątpliwości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polacy on-line. Przestali się nudzić

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2012 10:17
Dotyczy to głównie osób w wieku 13-17 i 18-24 lata, praktycznie nie rozstających się z przenośnymi urządzeniami podłączonymi do Internetu - "Dziennik Gazeta Prawna".
rozwiń zwiń