Jak rozpoznać słabe paliwo na stacji benzynowej?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2012 12:07
Po pierwsze – ani po kolorze, ani po zapachu. Ale jest kilka sposobów na to, by ustrzec się przed tankowaniem paliwa kiepskiej jakości. Przeczytaj nasz poradnik.
Audio
  • Po czym rozpoznać paliwo słabej jakości? - materiał Oli Jasińskiej

Najważniejsze to nie tankować na stacjach, których nazwa nic nam nie mówi, a których infrastruktura jest słaba. Są zaniedbane, podejrzane i to od razu widać. – Paliwo w tego typu miejscach przetrzymywane jest z reguły w zbiornikach, które wyglądają tak samo, jak cała stacja, czyli jest w nich pełno różnego rodzaju brudów – tłumaczy Robert Rybicki z Auto Świat. – To wszystko trafi prędzej czy później do zbiornika na paliwo w naszym aucie.

W efekcie – jeśli będziemy mieli szczęście – zapcha się nam "tylko" filtr paliwa, jeśli szczęście nam nie dopisze – zniszczymy sobie układ paliwowy. Wówczas już koszty, jakie będziemy musieli ponieść, by przywrócić auto do pełnej sprawności wzrosną lawinowo, i fakt, że zatankowaliśmy celem oszczędności na jednej z tanich stacji, niczego nam nie zrekompensuje.

Więcej o tym, na co jeszcze uważać na stacjach benzynowych, a także co zrobić, do kogo się zgłosić i jak dochodzić swoich praw, jeśli już nieopacznie zatankujemy paliwo złej jakości dowiesz się, słuchając całego materiału Aleksandry Jasińskiej w załączonym dźwięku audycji.

(kd)

Zobacz więcej na temat: oszczędności paliwa
Czytaj także

Jak stworzyć sprawnie działające kino domowe?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2012 18:59
Telewizora nie wybiera się codziennie, dlatego, zanim już zdecydujemy się na kupno jednego z nich, warto wybrać ten, który rzeczywiście będzie optymalnie dostosowany do naszych potrzeb. Jak to zrobić? Przeczytaj ten tekst i posłuchaj porad specjalistów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Komputer sam się wyłącza! Co robić?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 18:53
Od razu podpowiemy, że nie warto na oślep walić klawiaturą w monitor. To nic nie da, a przy okazji możemy się tylko spocić... Najczęstszą przyczyną takich zdarzeń jest po prostu brud, który mamy w komputerach, bo taki sprzęt to „magnes na kurz”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zagrożenia w sieci: nie daj się okraść!

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 18:15
Na świecie codziennie ofiarą cyberprzestępców pada ponad 1 milion osób. Wciąż przybywa naiwnych, którzy w sieci udostępniają najbardziej poufne dane i... nawet o tym nie wiedzą. Dowiedz się, co zrobić, by nie stać się łatwym celem.
rozwiń zwiń