- "Komunia" to jest historia dwójki rodzeństwa, Oli i Nikodema, o dorastaniu i przedwczesnej dorosłości - mówi Anna Zamecka. - Zawsze chciałem zrobić film na ten temat, a Ola jest idealną, charyzmatyczną bohaterką - dodaje.
Anna Zamecka Robienie dokumentu to nie jest spacer po parku. To jest ogromna odpowiedzialność. Trzeba uważać, żeby kogoś nie skrzywdzić, pomimo najlepszych intencji
W "Komunii" obserwujemy życie rodziny, od której odeszła matka, a 14-letnia Ola przejmuje jej rolę - zajmuje się domem, opiekuje ojcem i niepełnosprawnym bratem. Jednocześnie marzy o tym, aby ponownie scalić rodzinę, a przyczynkiem do tego ma być tytułowa komunia Nikodema.
W "Stacji Kultura" Anna Zamecka opowiada, że niezwykle istotnym etapem w procesie tworzenia filmu była dokumentacja, która trwała aż rok. - Chciałam zbudować zaufanie moich bohaterów oraz, aby wiedzieli w czym uczestniczą, żeby poczuli się bezpiecznie - wyjaśnia.
W audycji zdradza również, dlaczego zdecydowała się na pracę ze scenariuszem, jak ekipa musiała dostosować się do pracy w małym 30-metrowym mieszkaniu oraz jakie były reakcje głównych bohaterów po obejrzeniu filmu.
Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy.
Ederly. O czym śnił nastoletni Piotr Dumała?
***
Tytuł audycji: "Stacja Kultura"
Prowadzi: Kasia Dydo
Gość: Anna Zamecka (reżyserka)
Data emisji: 22.11.2016
Godzina emisji: 10.16
jsz/kd