Przystanek Niepodległość. Wejdź do gry i odszukaj wolną Polskę

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 13:00
Muzeum Historii Polski w Warszawie zaprasza młodzież i dzieci do nietypowego świętowania 99. rocznicy odzyskania niepodległości. W ramach Przystanku Niepodległość odbędą się gry miejskie, będzie też można obejrzeć wystawę poświęconą Kościuszce.
Audio
  • Gabriela Sierocińska-Dec zaprasza na Przystanek Niepodległość (Stacja Kultura/Czwórka)
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół"Foto: Domena publiczna

Polska wyzwoliła się spod panowania zaborców jesienią 2018 roku, ale organizatorzy Przystanku Niepodległość chcą cofnąć się w czasie o jeszcze jeden rok i pokazać, co działo się tuż przed odzyskaniem niepodległości. 

- Zapraszamy do udziału w grze miejskiej pn. "Jutro będzie wolność" - mówi Gabriela Sierocińska-Dec z Muzeum Historii Polski. - Gracze będą towarzyszyli chłopcu o imieniu Janek, który ma pewną misję. Jest nią odnalezienie niepodległości, a będą mu w tym pomagać organizacje, które działały w 1917 r. Chłopak dotrze do Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół", harcerstwa, legionistów. Będzie poszukiwał też postaci znanych z kart podręczników - dodaje. Radzi też, żeby gracze zabrali ze sobą naładowane telefony komórkowe...

Ta gra przeznaczona jest dla osób powyżej 12. roku życia. A jakie propozycje muzeum przygotowało dla młodszego rodzeństwa? I co ciekawego można zobaczyć na całodobowej wystawie "Tadeusz Kościuszko - Człowiek Idei"? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Gabriela Sierocińska-Dec (kierownik Działu Edukacji w Muzeum Historii Polski)

Data emisji: 9.11.2017

Godzina emisji: 11.30

mg/kul

Czytaj także

Od szydełka po malarstwo. Zwykłe życie Tadeusza Kościuszki

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 20:38
- Patrząc na zwykłe życie Tadeusza Kościuszki widać, że był ponadprzeciętny i wyjątkowy - mówi Wojciech Kalwat, kurator wystawy "Tadeusz Kościuszko - Człowiek Idei".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Historia Polski bywała kobietą. Silną i zaradną

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2017 16:20
- W naszej historii jest przynajmniej z 30 momentów, w których to kobiety - silne i zaradne - zadecydowały o istnieniu państwa Polskiego - przekonuje Kamil Janicki, autor książki "Damy polskiego imperium".
rozwiń zwiń