Festiwal startuje już 17 czerwca, a obok 15 koncertów podczas tego wydarzenia odbędą się warsztaty muzyczne, potańcówka, zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz połączone z projekcjami filmowymi spotkania próbujące ułatwić zrozumienie istotnych wyzwań współczesności. - Przed Ethno Portem nie było pustki, ale niewątpliwie jest to zmiana jakościowa w podejściu do muzyki w Poznaniu. Podeszliśmy do tego festiwalu autonomicznie, nie patrząc na dotychczasowe imprezy - opowiadał o historii tego wydarzenia jego dyrektor artystyczny Andrzej Maszewski.
A jak przekonywał dziennikarz muzyczny Marcin Piosik, Ethno Port współtworzy "poznańską scenę folkową" i rozwija ją. - Gdyby go nie było, ludzie prawdopodobnie nie mieliby okazji spotkać się z tym nurtem. Z edycji na edycję nasza publiczność jest bardziej świadoma, zaangażowana, coraz bardziej liczna - mówił gość Maćka Szajkowskiego.
Co jeszcze będzie działo się podczas festiwalu Ethno Port? I czy wydarzenie to jest wyłącznie spełnieniem muzycznych wizji organizatorów, czy może folkową imprezą dla wszystkich? Dlaczego zorganizowane zostało w miejscu, które jest "nigdzie, a jednocześnie blisko"? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki. W programie słuchaliśmy także - jak co tydzień - potężnej dawki folkowej muzyki.
Posłuchaj także Druga godzina audycji "Folk Off" 3.05.2017 <<<
***
Tytuł audycji: Folk Off
Prowadzi: Maciej Szajkowski
Goście: współtwórcy i współorganizatorzy festiwalu Ethno Port - Andrzej Maszewski (dyrektor artystyczny), Maciej Rychły (Kwartet Jorgi), Marcin Piosik (Studenckie Radio Politechniki Poznańskiej "Afera")
Data emisji: 3.05.2017
Godzina emisji: 00.00
kd/jsz
|