Już 29 czerwca rozpocznie się 18. edycja festiwalu Dwa Teatry w Sopocie. To szansa by wejść do troszkę innego teatru, opowieści dźwiękiem, w przypadku radia, lub obrazem, w przypadku telewizji.
Ewa Millies-Lacroix Chyba największe emocje towarzyszą człowiekowi wtedy, kiedy jedzie się przez Polskę, jest wieczór, zbliża się godzina emisji Teatru Telewizji i patrzy się na domy, że świecą się światła i że za chwile tam zagościmy
- Myślę, że Teatr Telewizji jest w bardzo dobrym momencie, nazywamy sobie to roboczo "reaktywacją", ale bardzo pięknie można to nazwać "odrodzeniem" - mówi szefowa Teatru Telewizji i dyrektor artystyczny i programowy festiwalu Dwa Teatry. - Sezon 2017/18, który właśnie się kończy, to sezon bardzo bogaty, różnorodny. Przedstawiliśmy 26 premier - 25 z nich jest na festiwalu w Sopocie - dodaje.
W ostatnim czasie Teatr Telewizji staje też na wprost trudnego zadania, odbudowania i nawiązania kontaktu z młodym widzem. Ewa Millies-Lacroix przyznaje, że takim bodźcem przyciągającym do Teatru Telewizji mogą być gwiazdy, które można zobaczyć w spektaklach telewizyjnych.
Wspomniane spektakle - ponad 20 z Telewizji Polskiej i około 30 słuchowisk z Polskiego Radia będą oceniane przez 4 zespoły jurorów festiwalu Dwa Teatry (jurorzy telewizyjni, dwa radiowe zespoły jurorskie i jeden oceniający słuchowiska dla dzieci i młodzieży).
Jakie spektakle zobaczymy w Sopocie? Czy 18. edycja festiwalu to wydarzenie szczególne w jego historii? Czy rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest widoczna w programie Dwóch Teatrów? M.in. o tym rozmowie Michała Piwowarka.
***
Tytuł audycji: Stacja Kultura
Prowadzi: Kasia Dydo
Gość: Michał Piwowarek
Data emisji: 21.06.2018
Godzina emisji: 10.15
pj/ac