Bookcrossing jest dobry dla nas i innych

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 13:26
- Podczas wymian książek robimy sobie miejsce na półce, na kolejne pozycje, a uszczęśliwiamy też innych, którzy mogą skorzystać z oddanych przez nas książek - zachęca Elżbieta Foltyniak, organizatorka "Życie Książki | Second Life of a Book". 
Audio
  • Elżbieta Foltyniak opowiada o akcji "Życie Książki | Second Life of a Book" w bibliotece MOCAKu w Krakowie (Czwórka/Stacja Kultura)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay

- Na akcję "Życie Książki | Second Life of a Book" przynosimy książki nowe i stare. Możemy je wymienić na dokładnie tyle sztuk ile przynieśliśmy - mówi rozmówczyni Kasi Dydo. - Bookcrossing jest zjawiskiem znanym w całej Europie, przywędrował do nas z krajów zachodnich. Zyskuje coraz większą popularność. Akcja jest z nami od 2012 roku ludzie wiedzą na czym ona polega, ale cały czas przychodzą do nas nowe osoby - dodaje.  

Po tylu latach wymian książek widać, że ludzie są ich złaknieni i pragną "upolować" coś dla siebie. W krakowskiej bibliotece MOCAK-u ta akcja odbędzie się 28 lipca o godzinie 15.00. A jakie pozycje będzie można złowić? O tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Elżbieta Foltyniak (Kraków Miasto Literatury UNESCO)

Data emisji: 26.07.2019

Godzina emisji: 11.45

pj

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń