Premiery filmowe. "Gorący temat", "Psy 3" i "Demony prerii"

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 13:04
Na ekrany kin wchodzi m.in. "Gorący temat" - historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami - opowieścią o skandalu, który był jednym z najważniejszych wydarzeń dających początek ruchowi #metoo. 
Audio
  • Łukasz Muszyński ocenia kinowe premiery tygodnia (Stacja Kultura/Czwórka)
Nicol Kidman, Margot Robbie i Charliz Teron
Nicol Kidman, Margot Robbie i Charliz TeronFoto: Silvia Elizabeth Pangaro / Shutterstock.com

- W "Gorącym temacie" zobaczymy trzy wielkie gwiazdy: Charliz Teron, Nicol Kidman i Margot Robbie w rolach kobiet, które przeciwstawiają się przemocy seksualnej w jednej z największych stacji telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych, Fox News - opowiada Łukasz Muszyński.  

Reżyser przenosi nas do 2017 roku, do najważniejszej amerykańskiej telewizji informacyjnej. - Szefem tego przedsięwziecia od 20 lat jest Roger Ailes, ikona prawej sceny politycznej w USA. Jedna z gwiazd stacji oskarża go o molestowanie seksualne i zaczyna się proces, w którego wyniku dochodzi do ugody, a Roger Ailes po latach zostaje odwołany z tronu szefa Fox News - krótko streszcza fabułę Czwórkowy ekspert. 

Film pełnometrażowy nie oddaje w pełni sporu, nie opisuje szczegółowo sytuacji. Zdaniem Łukasza Muszyńskiego, więcej detali poznamy oglądając serial "Na cały głos" z Russellem Crowem w roli głównej. 

W "Gorącym temacie" mamy tę historię opowiedzianą ze strony kobiet Łukasz Muszyński 

Film ma 3 nominacje do Oscarów: dla Charliz Teron za rolę główną, Margot Robbie za rolę drugoplanową oraz nominację za charakteryzację. 

Długo wyczekiwaną premierą jest film "Psy 3. W imię zasad". - Na tę kontynuację czekaliśmy ćwierć wieku - mówi Łukasz Muszyński.

"Psy" to film kultowy, zwłaszcza pierwsza część, która była takim "wejściem smoka", Władysława Pasikowskiego, w świat polskiego kina Łukasz Muszyński

W 1992 roku głównym bohaterem "Psów" Pasikowski uczynił ubeka, czyli postać chyba najbardziej znienawidzoną przez ówczesne społeczeństwo.  - To było coś, ten film wywoływał gigantyczne kontrowersje, ale był też wielkim hitem - przypomina krytyk filmowy. 

- W trzecim filmie "Psy" Franz Maurer, grany przez Bogusława Lindę, po ćwierć wieku wychodzi z więzienia i usiłuje się odnaleźć w nowej Polsce, której nie rozumie. Jak zwykle czeka na niego Waldemar Morawiec "Nowy" (Cezary Pazura) i prosi go o przysługę - Łukasz Muszyński krótko zarysowuje fabułę. - Nie ocenię tego filmu, bo twórcy zdecydowali się nie pokazywać go recenzentom przed premierą, idę do kina, ale szykuję się na rozczarowanie - dodaje. 

Trzecią propozycją Łukasza Muszyńskiego na kinowy wieczór jest horror "Demony prerii", w którym reżyserka przenosi nas do XIX wiek. - To western, film grozy, opowieść małżeńska, a także obraz o traumach macierzyńskich. To kino atmosfery - podkreśla ekspert. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk, Filmweb.pl)

Data emisji: 17.01.2020

Godzina emisji: 10.10

pj/kd

Czytaj także

Premiery filmowe: "Nadzwyczajni", "Słodziak", "Młody Renifer Alex"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 14:30
Olivier Nakache i Éric Toledano wiedzą, jak robić filmy, które mocno poruszają, ale też nieźle bawią. W portfolio mają już "Nietykalnych" i "Sambę". Teraz na ekrany polskich kin wchodzą "Nadzwyczajni". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery filmowe: "Jak zostałem gangsterem", "Judy", "Koty"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 13:30
Kino gangsterskie "made in Poland", Renée Zellweger jako cudowne dziecko sceny i wielkiego ekranu oraz film... "do kuwety". Oto propozycje na weekend w kinie od krytyka Łukasza Muszyńskiego.
rozwiń zwiń