Plazmatikon stawia na muzykę dla mas

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2012 14:34
- Zatęskniliśmy do rąk podniesionych w górę i ludzi śpiewających pod sceną nasze piosenki – mówili w Czwórce muzycy warszawskiej grupy, którzy w audycji "Stacja kultura" opowiedzieli o swojej najnowszej płycie zatytułowanej "Muzak".
Audio

Po wydaniu trzech instrumentalnych krążków i ponad 100 koncertach w kraju i za granicą, w Plazmatikon dokonała się rewolucja!

"Muzak" to pierwszy album w całości nagrany z wokalistą! To, co zawsze definiowało Plazmatikon: syntezatory i bit maszyny z lat 80, pulsujący bas, przetworzona gitara – po raz pierwszy zeszło na drugi plan, ustępując melodiom i bezkompromisowym tekstom obnażającym fikcję muzyki alternatywnej.

- My już graliśmy kiedyś z wokalistą i wokalistką, to był pierwszy Plazmatikon, z Hadesem z HI FI Bandy i z Magdą Sobieraj. Nagraliśmy materiał w tym składzie, który leży u Staszka (Koźlika, członka zespołu) na dysku, a potem były te trzy instrumentalne płyty – opowiadał w "Stacji kultura" gitarzysta grupy Kacper Salzman .

Tym co zadecydowało o dokooptowaniu wokalisty do składu był zamysł stworzenia płyty, która mogłaby być komentarzem do zastanej rzeczywistości, wypełnionej pędem tłumu, emocjami towarzyszącymi zakupom, wszechobecną presją "sukcesu".

- Chodziło nam o to, że wszystko może się zamienić w produkt, niezależnie od tego jak z dobrymi intencjami jest stworzone i to dotyczy w dużej mierze muzyki – wyjaśniał odpowiedzialny w zespole za beaty Staszek Koźlik .

Impulsem do stworzenia płyty "Muzak" było spotkanie z kanadyjskim myślicielem i guru znanym jako Johnny Muzak. Więcej na temat tego spotkania i koncepcji płyty dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Zobacz więcej na temat: płyta
Czytaj także

[WIDEO] "Tank" - nowy klip Plazmatikonu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2010 12:27
Premiera teledysku tylko w Radiu Euro!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Odkryj filozoficzną naturę wiązania sznurowadeł

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 14:07
- Na co dzień nie zastanawiamy się nad filozoficznością naszych czynności, Robert Rowland Smith udowadnia, że wszystko jest nią przeplecione – mówiła w Czwórce dr Joanna Ziółkowska, która w Czwórce opowiadała o książce "Śniadanie z Sokratesem”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Brenda Walsh: Nie stać nas na Dorocińskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2012 19:00
O plusach i minusach pracy w dwunastosobowym zespole opowiedzieli w "Stacji kultura" członkowie jednego z największych składów w polskiej muzyce rozrywkowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co się stało z maską Chopina i kim jest słynna dziewczyna z Ipanemy?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2012 16:08
Na te pytanie odpowiedział w Czwórce Paweł Kwiatkowski, tropiciel artystycznych sekretów, który efekty swoich dotychczasowych śledztw ujawnił w książce "Tajemnice artystów i ich dzieł”.
rozwiń zwiń