"Manglehorn", "Polowanie na prezydenta", "Minionki". Na co warto iść do kina??

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2015 16:00
W pierwszy wakacyjny weekend dystrybutorzy stawiają na pewniki. Szalona, familijna animacja, film akcji oraz komedia. Co wybrać - podpowiada krytyk filmowy Łukasz Muszyński.
Audio
  • Na co warto iść do kina? O filmach "Manglehorn", "Polowanie na prezydenta" i "Minionki" opowiada Łukasz Muszyński (Czwórka/Stacja Kultura)
Al Pacino w filmie Manglehorn
Al Pacino w filmie "Manglehorn"Foto: fragm. plakatu

W ten weekend na duży ekran powracają Minionki, które w dotychczasowych produkcjach były postaciami drugoplanowymi. Film będzie podróżą w przeszłość, dzięki której dzięki poznamy ich historię - od zarania dziejów do czasu, gdy w ich życiu pojawił się Gru. - Urok Minionków polega na tym, że są słodkie, jest ich dużo i zawsze mają dobre intencje - mówi krytyk Łukasz Muszyński.

Spore nadzieje można także pokładać w obrazie "Manglehorn". Tytułowa postać kreowana przez Ala Pacino to A.J. Manglehorn - samotny dziwak i były skazaniec, który stara się pogodzić z przeszłością, kiedy to porzucił kobietę swoich marzeń. - To jedna z jego niewielu ról, w których brakuje "pacinowskiej maniery", czyli na przykład charakterystycznego cedzenia słów - mówi Muszyński.

Wielbicieli kina akcji może zainteresować "Polowanie na prezydenta", czyli pełen humoru fiński film. Samolot Air Force One zostaje zestrzelony nad Finlandią, a prezydent Stanów Zjednoczonych, w którego rolę wcielił się Samuel L. Jackson, musi ratować swoją skórę. W wędrówce przez dzikie fińskie lasy pomaga mu 13-letni chłopiec.

Nasz krytyk filmowy, Łukasz Muszyńsk podpowiada, na który film warto zwrócić uwagę, a który lepiej sobie odpuścić.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, Filmweb.pl)

Data emisji: 26.06.2015

Godzina emisji: 10.30

kul/kd

Czytaj także

Katastrofa w kinie. Człowiek kontra żywioły

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2015 09:00
- Dobry film katastroficzny opiera się na katastrofie i na emocjach, które jej towarzyszą - wyjaśnia Beata Zaborek z Narodowego Instytutu Audiowizualnego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Eugeniusz Rudnik - inżynier, który stał się artystą

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 12:30
- Eugeniusz Rudnik jest artystą wszechstronnym i wielowymiarowym. Skupiłam się na jego eksperymentach muzycznych i zrobiłam film do słuchania - mówi reżyserka "15 stron świata".
rozwiń zwiń