Ewa Braun o odtwarzaniu minionych czasów

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 15:30
Projektantka kostiumów, dekoratorka wnętrz, scenografką, laureatka Oscara i współautorka sukcesów wielu polskich filmów, seriali i spektakli ma własną wystawę w Łodzi. Ewa Braun opowiada nam, jak odtwarza minione światy?
Audio
  • Wystawa prac Ewy Braun w Łodzi, czyli o filmowych światach laureatki Oscara (Stacja Kultura/Czwórka)
Scenograf Ewa Braun podczas uroczystej premiery książki Czesława Czaplińskiego Portrety z historią - Warszawie, 2012 rok
Scenograf Ewa Braun podczas uroczystej premiery książki Czesława Czaplińskiego "Portrety z historią" - Warszawie, 2012 rok Foto: PAP/Tomasz Gzell

Czytaj także
aleksandra pisula 1200.jpg
Aleksandra Pisula: "Atak paniki" powstał z bezradności

- Zaplecze historyka sztuki nieco ułatwia mi pracę w tym fachu, ale przede wszystkim w tym, co robię, posiłkuję się malarstwem. Bo to jest zapis czasu - opowiada Ewa Braun. - Ale żeby uwiarygodnić świat powołany na potrzeby filmu, trzeba przekonać widza, że tak właśnie mogło być - wyjaśnia scenografka.

Czym serial różni się od wieloodcinkowych filmów fabularnych? Dlaczego scenografii nie można robić "z biegu"? I czego Ewa Braun uczy studentów łódzkiej Fimówki? O tym w materiale Marka Nowackiego.   


Czytaj także
pola negri 1200.jpg
Magda Lamparska o Poli Negri. "Zaprosiłam ją do mojego świata"

"Odtwarzanie minionych światów", czyli wystawę fotogramów z filmów, przy których pracowała Ewa Braun oglądać możemy w Łódzkim Muzeum Kinematografii.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Materiał przygotował: Marek Nowacki

Data emisji: 22.01.2018

Godzina emisji: 10.48

kul/ag

Czytaj także

Podrapane kolana i życie na podwórku. "Tarapaty" wkrótce w kinach

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 18:23
- To, że Julka i Olek wpadają na siebie daje im szansę, by coś w sobie zmienić. Łączą ich tytułowe tarapaty i we wspólnym radzeniu z kłopotami wykuwa się ich przyjaźń - opowiada Marta Karwowska, reżyserka filmu "Tarapaty".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jakub Pączek o "Reakcji łańcuchowej": film o odcinaniu pępowiny

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 14:00
- Patrzę na moje otoczenie i czasami mam poczucie, że jesteśmy małą rzeczą w za dużym pudełku. I strasznie nami dzwonią - opowiada reżyser Jakub Pączek.
rozwiń zwiń