Kabarety i Rewie 20-lecia międzywojennego w Muzeum Karykatury w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 10:28
Wystawa jest kolekcją grafik i plakatów, której celem jest przypomnienie twórczości kabaretowej dwudziestolecia międzywojennego w Polsce. 
Zdjęcie z otwarcia  wystawy Nie tylko nóżki Kabarety i rewie dwudziestolecia międzywojennego w Polsce, 5 bm. w warszawskim Muzeum Karykatury
Zdjęcie z otwarcia wystawy "Nie tylko nóżki! Kabarety i rewie dwudziestolecia międzywojennego w Polsce", 5 bm. w warszawskim Muzeum KarykaturyFoto: PAP/Paweł Supernak

Kanwą narracji są fragmenty tekstów Juliana Tuwima, Mariana Hemara, Andrzeja Własta i innych autorów, wybrane według klucza odniesień do rzeczywistości społecznej, obyczajowej, kulturalnej i politycznej. Kabaret kojarzony był zawsze z rozrywką powszechną, wystawa w stołecznym w Muzeum Karykatury ma na celu podkreślenie innych aspektów tej gałęzi sztuki. O kolekcji opowie Elżbieta Laskowska, Dyrektor Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego.

W czwartek Michał Piwowarek zaprosi na przegląd wiadomości teatralnych. W drugiej godzinie audycji opowiemy też o 100 × Independence - projekcie, który powstał dzięki współpracy Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych i Muzeum Plakatu w Wilanowie.

***

Na audycję "Stacja Kultura" w czwartek (5.04) od godz. 10.05 zaprasza Kasia Dydo

kul/ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka wystawa
Czytaj także

Polscy naukowcy niczym Indiana Jones. Co kryją skarby Peru?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 15:58
Według amerykańskiego magazynu "Archeology" było jednym z dziesięciu najważniejszych odkryć 2013 roku. National Geographic informację na temat tego wykopaliska przetłumaczyło na ponad 20 wersji językowych na całym świecie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Obcy w domu". Wystawa wokół Marca '68

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 10:00
W 50. rocznicę antysemickiej kampanii propagandowej 1968 roku opowiadamy o wystawie "Obcy w domu" w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Andy Warhol i inne okładki płytowe". Wystawa kolekcji Piotra Metza

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 09:34
Jednym z mniej znanych epizodów twórczości Andy Warhola było projektowanie okładek płytowych. Łącznie przypisuje mu się od 70 do ponad 100 projektów, w tym tak słynne, jak debiut "Velvet Underground" z legendarnym bananem i podpisem Warhola, czy okładkę "Sticky Fingers" The Rolling Stones.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Panie, Panowie Młynarski"

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2018 14:09
Muzeum Literatury mieszczące się na Rynku Starego Miasta w Warszawie zaprasza na wystawę poświęconą zmarłemu rok temu Poecie i Pieśniarzowi. 
rozwiń zwiń