Albert Memeti. Jak miłość do opery zmieniła jego życie
Z punktu widzenia Anny Panek architektoniczne struktury są ramą, w którą człowiek świadomie ujmuje swoje doświadczenie, nie wyłączając doświadczenia sztuki. Malarstwo z kolei postrzega jako dziedzinę pozostającą bliżej sił natury.Jak dotąd prace artystki były pokazywane m.in. w Warszawie - w galerii Kordegarda, w CSW i w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Obecnie można je oglądać na wystawie "Rok nieustającego lata" w Państwowym Muzeum Etnograficznym, która jest efektem zadania badawczego "Człowiek wobec natury; biologiczność w sztuce", realizowanego na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przez trzy artystki: dwie malarki Annę Panek i Irminę Staś oraz fotografkę Izę Maciusowicz.
Magdalena Sowul o projekcie Panilas Gynoelektro
Założeniem tego badania było szukanie rozwiązań, które pozwoliłyby za pomocą języka sztuki na przedstawienie wizji świata rozumianej jako całość, w którym porządek i chaos są częścią kosmosu, a gen altruizmu ma tak samo duże znaczenie dla przetrwania gatunków, jak chęć dominacji. Jak poradziła sobie z tym zadaniem Anna Panek i co skłoniło ją do tego, by haftować swoje obrazy? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.
W audycji także spotkanie z Adamem Romanowskim - reżyserem, fotografem i twórcą teledysków oraz projektem muzycznym LowBow >>>
***
Tytuł audycji: Artystyczny wybieg
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Anna Panek (malarka, architektka)
Data emisji: 16.02.2020
Godzina emisji: 15.13
kul