Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia i Stowarzyszenie AIESEC, pracodawcy zwracają uwagę na wszelką pracę podejmowaną przez studenta podczas studiów. – Doceniają nie tylko praktyki i staże związane z kierunkiem studiów, lecz także inne prace zarobkowe – przekonuje Agnieszka Wójcik ze Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia. O celowości podejmowania przez studentów pracy mówiła w "Poranku" Czwórki.
– Według pracodawców jakakolwiek praca uczy studenta odpowiedzialności, szacunku dla tej pracy i dobrej organizacji – przekonuje gość Romka Wójcika. Zwraca dalej uwagę, że wakacje są szczególnym czasem, który student może wykorzystać na wzbogacenia swojego CV.
Jak przekonuje Agnieszka Wójcik, także wszelka aktywność studenta w samorządach, kołach naukowych czy organizacjach studenckich powoduje, że jest on inaczej oceniany podczas rozmowy kwalifikacyjnej i ma większe szanse na przyjęcie do pracy niż student, który podczas pięciu lat nie robił nic prócz nauki.
Gość Romka Wójcika zwraca uwagę, że według badań studenci decydują się na pracę ze względów zarobkowych nie widząc w tym wymiernych korzyści na przyszłość, dlatego tak ważne jest uzmysłowienie im punktu widzenia pracodawców.
– Rozmawialiśmy z pracodawcami z sektorów zarówno produkcyjnych, jak i konsultingowych. Oni poszukują studentów zarówno do pracy, jak i na praktyki na okres wakacji. Studenci powinni wykorzystywać takie okazję, a nie odpoczywać – puentuje.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej o wyższości mało płatnej pracy nad dobrze płatnymi korepetycjami oraz na co jeszcze zwracają uwagę pracodawcy wysłuchaj całości rozmowy Romka Wójcika z Agnieszką Wójcik. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie artykułu.
ap