Najbogatsi fikcyjni bohaterowe świata

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2011 14:00
Amerykański miesięcznik "Forbes" opublikował kolejną listę najbogatszych. Tym razem analizowano stan majątku postaci fikcyjnych. Na liście zabrakło niestety polskich akcentów. Jest za to mnóstwo bohaterów naszego dzieciństwa...
Audio

Są młodzi, piękni i bajecznie bogaci. Prawdziwi książęta z bajki. Łączny majątek fikcyjnych bohaterów, których imiona znajdują się na liście, oszacowany został na ponad 130 mld USD. To więcej niż wartość PKB Nowej Zelandii!

Na szczyt listy trafił oczywiście Sknerus McKwacz, bohater komiksów Disney’a, który – co wie każde dziecko – swój majątek trzyma pod postacią złotych monetach, ukrytych w gigantycznym skarbcu na obrzeżach Kaczogrodu. Zdaniem dziennikarzy Forbesa to recepta na finansowy sukces, bo cena złota wzrosła w tym roku aż o 30 procent. Dobytek McKwacza szacuje się na 44 mld USD.

W tegorocznym rankingu pojawiają się także postaci, których nie było na liście w ubiegłych latach. Na przykład majątek smoka z powieści "Hobbit" J.R.R. Tolkiena" to 8,6 mld USD. Nieco mniej, bo "jedynie" 2,5 mld USD, posiada Mr. Monopoly, znany z popularnej gry planszowej o tym tytule.

Z listy wypadła zaś m. in. Zębowa Wróżka, ponieważ, jak twierdzą czytelnicy "Forbesa", ta postać... nie jest fikcyjna.

Nie zawiodła za to, jak zwykle, fantazja internautów, którzy stawiają na Kapitana Bombę i podpowiadają, że rozwiązaniem wszystkich finansowych problemów mógłby być… zaczarowany ołówek.

Więcej na ten temat dowiesz się, słuchając całej rozmowy z czwórkowego "Porankz".

(kd)

Czytaj także

Ci straszni bracia Grimm

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2011 10:05
Kopciuszek, Tomcio Paluch, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek i Królewna Śnieżka – kanoniczne baśnie braci Grimm – przewija się przez nie cała galeria postaci, które aż krzyczą, że sielanka dzieciństwa to mit.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wszystko, co chcesz wiedzieć o Bolku i Lolku

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2011 10:53
Choć Bolesław i Karol zaistnieli w 1962 roku to dopiero 1977 roku przemówili, są dziećmi Władysława Nehrebeckiego. Znamy ich wszyscy. Oto Bolek i Lolek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bohaterów kreskówek portret psychologiczny

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2011 12:40
Czy Gumisie żyły w komunie? Czy Sknerus miał kompleksy? Jakiego kalibru problemy psychologiczno-socjologiczno-emocjonalne mieli bohaterowie bajek naszego dzieciństwa? Rozprawiamy się z kreskówkami.
rozwiń zwiń