Niestacjonarne e-studia w Polsce nadal nielegalne?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 23:30
Na świecie w trybie na odległość studiuje ponad 10 milionów osób, w Polsce, studiowanie wyłącznie w sieci jest niemożliwe.
Audio

1 grudnia weszła w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków, jakie muszą być spełnione, aby zajęcia na studiach mogły być prowadzone z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość.

- Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nie zrezygnowało w niej z limitu godzin zajęć prowadzonych przez internet. Limity te wyglądają tak, że 60% zajęć może odbywać się przez internet, a 40% musi odbywać się na uczelni - mówiła w Czwórce nasza reporterka Barbara Kwiatkowska.

Dla Marcin Dąbrowskiego, prezesa Stowarzyszenia E-Learningu Akademickiego, wprowadzona nowelizacja to ewidentny krok w tył i nienadążanie za potrzebami i oczekiwaniami rynku.

- Te uczelnie, które oferują studia na odległość starają się zapewnić wszelkie wymogi, które stawia ministertwo i w tym wymiarze, który jest prawnie możliwy oferują naukę. Wprowadzenie tych przepisów pokazuje że ministerstwo chce zahamować rozwój e-learningu i jak na razie skutecznie to zrobiło.

Więcej na temat zasad studiowania na odległość w Polsce i na świecie w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

(bch)

Czytaj także

Chcesz być bezrobotny? Skończ studia...

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2011 09:18
W Polsce bez pracy jest co piąta osoba do 25 roku życia. Jeszcze gorzej jest jednak wśród absolwentów wyższych uczelni – bezrobotny czwarty absolwent.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Student musi wiedzieć, za co ma płacić (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 07:15
Barbara Kudrycka (minister nauki i szkolnictwa wyższego): W systemie studiów finansowanych przez państwo studenci muszą płacić za niektóre usługi edukacyjne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Politechniki uczą też humanistów

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 07:40
Politechniki w Polsce, obok bardzo bogatej oferty przygotowanej dla przyszłych inżynierów, mają też propozycje dla przyszłych humanistów.
rozwiń zwiń