Harvard - pokonać strach przed porażką

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 09:10
- To bardzo zróżnicowane grono studentów. W końcu w niewielu miejscach świata można pójść na siłownię i trenować obok kogoś, kto zdobył nagrodę Nobla - opowiada w Czwórce Krzysztof Daniewski, prezes Harvard Club of Poland.
Audio
  • Krzysztof Daniewski o konkursie "Droga na Harvard"
Harvard - pokonać strach przed porażką
Foto: Glow Images/East News

"Droga na Harvard" to szansa dla młodych Polaków, żeby zacząć studia na tej prestiżowej uczelni. Na Harvardzie wśród 20 tysięcy studentów jest obecnie tylko 40 Polaków. - Chcemy to zmienić. Szukamy 20 zdolnych ludzi, z których czwórkę wysyłamy na 10 dni do Bostonu i Nowego Jorku - mówi Krzysztof Daniewski , prezes klubu zrzeszającego polskich absolwentów Harvardu.

Gość Czwórki przekonuje, że trzeba pokonać strach przed porażką. Konkurs "Droga na Harvard", którego trzecia edycja jest w tym roku objęta honorowym patronatem Prezydenta RP, umożliwia młodym zdolnym odwiedzenie uczeni, spędzenie tygodnia na słynnym campusie i uczęszczanie na najpopularniejsze zajęcia.

- Konkurs jest przeznaczony dla uczniów gimnazjów, liceów, jak również studentów. Droga na Harvard zaczyna się w różnym miejscu dla różnych ludzi. Wystarczy napisać esej, CV po angielsku, zajrzeć na naszą stronę www.droganaharvard.pl . Aplikacje przyjmujemy do 15 kwietnia - podkreśla Krzysztof Daniewski.

Nie tylko mentoring, który jest istotny, ale także fundusz stypendialny dla Polaków na Harvardzie. - Harvard to było moje marzenie, które się spełniło i dlatego wszystkich zachęcam, żeby nie rezygnowali ze swoich marzeń! - apeluje prezes Harvard Club of Poland.

Dlaczego na harvardzkim campusie głośno jest o Polakach i kto jest tam guru w temacie mediów społecznościowych - posłuchaj całej rozmowy w "Poranku" .

(ed)

Zobacz więcej na temat: Boston edukacja siłownia
Czytaj także

Harvard poszukuje zdolnych Polaków

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2012 14:32
Harvard, jedna z najbardziej elitarnych uczelni na świecie, otwiera swoje drzwi dla Polaków. Nie trzeba mieć pieniędzy, wystarczy talent.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy nauka musi być nudna?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2012 21:00
W poniedziałek w "Poranku" poznaliście atrakcyjne sposoby na naukę! Rozwiązania proponowane przez Centrum Nauki Kopernik to m. in. śpiewająca Wikipedia i żywa biblioteka.
rozwiń zwiń