Czy warto zmienić pracę?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2014 18:31
Badania mówią, że aż 94 proc. Polaków byłoby gotowych przekwalifikować się, by znaleźć pracę. W "4 do 4" po 13.00 powiemy o skoku z branży do branży. Jak to zrobić, żeby nie narobić sobie kłopotów i faktycznie na tym zyskać?
Czy warto zmienić pracę?
Foto: Glow Images/East News

Ludzie chcą zmieniać swoje zawodowe życie z kilku powodów. Albo po kilku, a nawet kilkunastu latach aktywności na rynku pracy, przekonali się, że mają inne preferencje zawodowe, albo zusza ich do tego ciężka sytuacja finansowa.

Przyczynami mogą być także trudności w znalezieniu pracy w dotychczasowym zawodzie, niska pensja bądź stres w pracy.

Więcej o tym, dlaczego się przebranżawiamy i jak to zrobić, by dzieki temu poprawić, a nie pogorszyć, swoją sytuację zawodową  już we wtorek, 22 kwietnia, w audycji "4 do 4" od godz. 13.00 do 15.00. Na pytania czekają eksperci Ewa Gontarczyk i Paweł Fortuna.

Zapraszamy!

Czytaj także

Romans w pracy bywa niebezpieczny

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 08:00
Niemal co czwarty Polak swojego życiowego partnera poznał w miejscu pracy - wynika z badań serwisu Praca.pl. Aż 40 proc. z nas wdało się przynajmniej raz w biurowy romans.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wypalenie zawodowe: młodzi, zdolni, sfrustrowani

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 11:30
Wypalenie zawodowe, bądź "przerdzewienie", dotyka wielu młodych ludzi, którzy rozpoczynając pierwszą pracę, inaczej wyobrażali sobie start w zawodowej karierze. Są ambitni, a nie widzą szans na awans. - Trzeba płonąć, żyć z pasją, żeby się wypalić - mówi Ewa Gontarczyk, coach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zarobki kobiet i mężczyzn - wciąż są duże różnice

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 14:26
Co czwarta kobieta we Francji zarabia więcej od swojego partnera. Istnieją także spore różnice w wysokości pensji kobiet i mężczyzn. Jak to jest w Polsce? O tym w piątkowe popołudnie w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polska klasowa. Czy istnieje podział na "równych" i "równiejszych"?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 08:00
Czy istnieje w Polsce podział na klasy społeczne? I co determinuje przynależność do określonej grupy? - Podstawowym kryterium, dzięki któremu sami siebie przyporządkowujemy do poszczególnych klas społecznych, najczęściej są pieniądze - mówi prof. Juliusz Gardacki z SGH.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Humanista - wykształcony, zdolny... bezrobotny

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 10:00
- Jak nazywa się w Polsce humanistów? - Bezrobotni. Ten popularny żart przestaje być zabawny, gdy pod lupę weźmiemy trudną sytuację zawodową tysięcy ludzi, kończących każdego roku studia na przykład na wydziałach historii, bądź filozofii. Czy humaniści przestali być w naszym kraju potrzebni?
rozwiń zwiń